22.03.2017

Випалювання трав'яного настилу

Випалювання трав'яного настилу

Населення, незважаючи на заборони, щороку спалюють трав’яний настил і мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання може призвести до пожежі в лісосмугах, полях, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

Випалювання трав’яного настилу спричиняє велику кількість диму, який сприяє виникненню запальних захворювань органів дихання та зору, серцево-судинної системи. Це також негативно впливає на стан навколишнього природного середовища – знижує родючість ґрунтів, порушує їх структуру, зменшує протиерозійну стійкість, забруднює атмосферне повітря.

У новій редакції кримінальної статті відповідальність за спалювання травяного настилу значно збільшилася: штрафні санкції встановлені в розмірі від 5100 до 16500 гривень або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років (частина 1 ст. 245 КК України). Якщо ж такі дії призвели до загибелі людей або масової загибелі тварин, або інших тяжких наслідків, то винним особам загрожує покарання на строк від п’яти до десяти років (ч. 2 ст. 245 КК України).

На виконання ст. 77-1 КупАП «Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» та ст. 245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» спалювання сухої трави та залишків сухої рослинності категорично забороняється. 

Любашівський РС ГУ ДСНС України в Одеській області наголошує, для того, щоб запобігти пожежам від палаючої трави або стерні слід завчасно проводити роботи по створенню протипожежних смуг, постійно очищувати території від сухої трави і горючого сміття.

 

 Головний інспектор Любашівського РС

 ГУ ДСНС України в Одеській області

 ст. лейтенант служби цивільного захисту                                                 М.А.Маляренко