05.07.2018

СТАТТЯ УРОЖАЙ

03-05 липня 2018 року співробітниками Любашівського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області спільно з представниками Любашівської РДА, з метою недопущення втрат зернових через пожежі та інші  надзвичайні події в місцях збирання нового врожаю, було проведено черговий профілактичний рейд з питань дотримання правил пожежної безпеки під час проведення жнив.

Під час рейду рятувальники побували на полях фермерських господарств,  фахівці служби порятунку інструктували працівників на предмет дотримання правил пожежної безпеки під час підготовки та проведення жнив. Особливу увагу звертали на технічний стан комбайнів, стан забезпеченості зернозбиральних агрегатів, тракторів та автомобілів сертифікованими вогнегасниками. Окремо було наголошено керівникам сільгосппідприємств, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема і на тих, де жнива закінчилися.

Під час проведення рятувальниками було надано оцінку готовності підприємств до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, стану утримання та підготовки до використання за призначенням захисних споруд. Перевірений стан підготовки керівного складу функціонування об’єктової системи оповіщення та організації порядку доведення до персоналу інформації про загрозу виникнення надзвичайної ситуації.

Працівники ДСНС вказали на недоліки та надали методичну допомогу у проведенні спеціальних об’єктових тренувань з питань цивільного захисту.

З метою недопущення втрат зернових через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях зберігання і переробки врожаю у 2018 році,  рятувальники нагадали працівникам підприємств правила пожежної безпеки під час збирання врожаю.

Також рятувальники розповсюдили наочну агітацію щодо протипожежного захисту нового врожаю.