03.07.2017

3 липня представники Любашівського РС Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій області провели рейд у місцях збирання та зберігання цьогорічного врожаю на території Любашівського району.

3 липня представники Любашівського РС Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій області провели рейд у місцях збирання та зберігання цьогорічного врожаю на території Любашівського району.

Спершу рейдова бригада відвідала СВК «Агросвіт». Тут вже повним ходом кипіла робота. У місцевий ангар тимчасового зберігання звозили зібраний ячмінь, вздовж поля із пшеницею працювала зернозбиральна техніка аби підготувати поле до косовиці. Комбайнер  у супроводі трактора та водороздавача здійснював обкіс жнивного поля.

«Необхідно підотувати поле до початку жнив. Поле, біля якого ми знаходимось,  площею 190 га буде розбито на 4-ри рівних частини,  будуть здійснюватись обкоси та оборювання кожного квадрата. І все це ми виконуємо з підвітряної сторони», - так прокоментував дії працівників   голова сільгосппідприємства Віктор Ляховецький.

До речі, комбайн білоруського виробництва є досить комфортним для роботи, обладнаний кондиціонером і містить все необхідне аби у випадку початковго займання поля одразу його ліквідувати. Комбайнер Андрій з готовністю показав, якими протипожежними засобами обладнана зернозбиральна техніка. Тут є вогнегасники, хлопавки, лопати, брезентове полотно. Поки на практиці їх застосовувати не доводилось.   

Тобто, де людина на своєму місці, там все до ладу: і протипожежні заходи виконуються, і врожаї добрі збирають.

Упорядкований і місцевий елеватор, що вже почав приймати перші партії пшениці. З певною періодичність тут розміщені, обладнані протипожежним інвентарем щити, є пожежне депо, де розташована пожежна автоцистерна та діє пожежна дружина, на території є трактори з бочками, плуги.ПрАТ «Любашівський Елеватор» повністю готовий до прийому нового врожаю з дотриманням усіх норм пожежної та техногенної безпеки, а наші працівники постійно проходять навчання з пожежного техмінімуму».

Проте до заходів пожежної безпеки не всі ставляться однаково відповідально. Найбільшими порушниками є одноосібники. Таких господарств на території району 15 відсотків. Коли денна температура перевищує 35-градусну поділку у тіні, довгий час не йдуть дощі, то жнивне поле стає дуже вразливим до займання від попадання найменшої іскри. І справді, боляче споглядати картину, коли поля із зрілою пшеницею вздовж автошляху досі не мають обкосів та не оборані. Сьогодні співробітники наглядових органів рятувального відомства обмежені у  засобах впливу на нерадивих господарів. Можуть лише роз’яснювати, проводити бесіди, наради, роздавати профілактичні листівки.

І надзвичайно важливим є не лише зібрати врожай, а й його зберегти. Хоча представники рятувального відомства проводять постійну профілактичну роботу серед сільгосппрацівників та пересічних громадян, цього не достатньо, якщо кожен із нас не буде відповідально ставитись до дотримання першочергових правил з пожежної безпеки, а саме: не розводити багаття поблизу хлібних масивів; слідуючи в автомобілях, не кидати сірники та недопалки в сторону хлібних масивів; не  засмічувати узбіччя доріг та стежинки, що ведуть до полів; стежити аби діти не гралися з сірниками та запальничками; при відпочинку розміщати стоянки не ближче 100 метрів від хлібних нив.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувальної служби  по телефону «101». До приїзду професіоналів слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

Любашівський РС ГУ ДСНС України в Одеській області