21.06.2016

Проведено рейд на початку жнив

Проведено рейд на початку жнив

 

 

          На цій неділі, працівниками Любашівського РС ГУДСНС України в Одеській області, було проведено рейд по перевірці проходження жнивної компанії на землях району. Так, було проведено перевірку на полях  ряда  господарств, одноосібників, фермерів стану техніки під час збирання зернових.  Хочеться відмітити, що практично на всіх полях де працювала техніка вона не забезпечена первинними засобами пожежогасіння. Керівники, фермера, одноосібники, власники зернозбирального транспорту забули, що до початку збирання врожаю вся зернозбиральна техніка оснащується справними іскрогасниками, обладнується первинними засобами пожежогасіння (комбайни, трактори 2-ма порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, 2-ма штиковими лапатами, 2-ма мітлами); автомобілі – штиковою лопатою, вогнегасниками. На всій збиральній техніці, агрегатах та автомобілях повинна бути відрегулювана система живлення, змащення, охолодження, запалювання. А також і ряд інших правил, що повинні бути виконані всіма об’єктами  господарювання.

            В даний час до нас в район на поля приїзджають комбайни з інших регіонів і дана техніка не забезпечується  первинними засобами пожежогасіння, а власники техніки можливо собі вважають, що це їм непотрібно, але Правила пожежної безпеки обов”язкові для виконання всіма жителями України. Особа, яка надає техніку і особа яка її використовує заключивши необхідні договора повинна визначити відповідальність і забезпеченність зернозбиральної техніки  з питань пожежної безпеки.

             При роботі рейдової перевірки по полях, працівники працівники Любашівського РС ГУ ДСНС України в Одеській області обмежились попередженням про заборону експлуатації техніки на полях через порушення Правил пожежної безпеки. Також надавались консультації, інструктажі та теоретична допомога з питань пожежної безпеки під час збирання зернових, про можливість та адреси де можна придбати вогнегасники.

              Хочеться зазначити, що практично всі поля не обкошені та не оборані в місцях прилягання їх  до лісових масивів, степових смуг, автомобільних шляхів та залізниць. Господарі це ваш вирощиний хліб, який може  бути знищений від чиєїсь необережності.

              Любашівський РС ГУ ДСНС України в Одеській області і надалі буде проводити рейдові перевірки під час збирання зернових культур. Тому керівники, фермири, одноосібники для того щоб зберегти техніку від знищення під час виникнення пожежі забезпечте її первинними засобами пожежогасіння та виконайте вимоги Правил пожежної безпеки. 

              Бережіть  хліб від пожеж!

 

 

Начальник Любашівського РС

ГУ ДСНС України в Одеській області

підполковник служби цивільного захисту                        Трибельський В.О.