14.09.2016

По всій території Любашівського району спостерігається суха, по-осінньому тепла погода. За таких умов лише однієї іскри достатньо для того, аби спричинити масштабну пожежу в екосистемах.

По всій території Любашівського району спостерігається суха, по-осінньому тепла погода. За таких умов лише однієї іскри достатньо для того, аби спричинити масштабну пожежу в екосистемах. Любашівський РС ГУ ДСНС України в Одеській області щодня виїжджає для ліквідації загорань на сільгоспугіддях, в лісових масивах, на відкритих ділянках місцевості. Так, впродовж минулого тижня було ліквідовано 11 пожеж в природних екосистемах на загальній площі 18 га. Зокрема, у лісових масивах – 6 пожеж на площі 10 га, на сільгоспугіддях – 2 пожежі на площі 4 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 3пожежі на площі 4 га.

Загалом, з початку року зафіксовано 37 такого роду пожеж на площі 64 га, з яких: у лісових масивах – 9 пожеж на площі 10 га, на сільгоспугіддях – 21 пожежа на площі 41 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 7 пожеж на площі 13 га.

Особливо небезпечною ситуація з виникненням пожеж в екосистемах виникає саме на вихідні, коли люди вирушають на природу, прибирають присадибні ділянки, спалюючи при цьому суху рослинність.

Шановні громадяни! По всій території України утримується посушлива погода, крім того, до 21 вересня майже у всіх регіонах, крім Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей, утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

За таких умов опале листя та суха трава можуть зайнятися у лічені секунди навіть від залишеного недопалка або сірника. Тож закликаємо громадян бути вкрай обережними з вогнем на відкритих територіях, а також під час прибирання присадибних ділянок. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Головний інспектор Любашівського РС

ГУ ДСНС України в Одеській області

ст.лейтенант служби цивільного захисту                           М.А.Маляренко