03.04.2018

Любашівський район: напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичні бесіди з працівниками культових споруд

Незабаром весь світ відзначатиме найдавніше християнське свято – Воскресіння Христове. Воно традиційно пов’язане зі скупченням великої кількості людей у храмах та прилеглій території з масовим використанням відритого вогню, зокрема свічок тощо.

З метою дотримання правил пожежної безпеки співробітники Любашівського РС ГУ ДСНС України в Одеській області проводять профілактичні бесіди з працівниками церков, костьолів, соборів, капличок, під час яких роз’яснюють настоятелям та працівникам культових споруд правила та вимоги пожежної безпеки.

Так, 3 квітня фахівці Служби порятунку «101» провели профілактичні бесіди із працівниками культових споруд Любашівського району. Під час спілкування зі священиками фахівці ДСНС нагадали їм правила пожежної безпеки, правила поведінки під час пожежі, евакуації, використання первинних засобів пожежогасіння. Також, рятувальники поповнили наочними агітаційними матеріалами  куточки безпеки культових споруд та вручили священнослужителям тематичні листівки.

Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є об’єктами з масовим перебуванням людей. Вони зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Особливостями пожежної небезпеки культових споруд є те, що в них використовується відкритий вогонь: свічки, факели, світильники, а також є підземні приміщення зі складним плануванням, без систем вентиляції. Крім цього, старі будівлі переважно зведені з використанням дерев’яних матеріалів. Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству.