21.06.2017

За підприємницьку діяльність без реєстрації чи без ліцензії передбачено штраф від 17000 грн. до 85000 грн.

 

Розвиток підприємництва в Україні поступово сприяє вихованню в суспільстві позитивного ставлення до таких демокра­тичних цінностей, як право на власність, на її недоторканність, вихованню поваги до тих підприємців, які працюють, дотри­муючись прав і законних інтересів інших осіб – споживачів їх продукції, робіт та послуг.

Що стосується спроб деяких осіб уникнути державної реє­страції, організовуючи так звану тіньову діяльність, варто зауважити, що такі дії шкодять не лише державним інтересам, але й інтересам самого порушника.

Чинне законодавство передбачає відповідальність за зайняття підприємницькою діяльністю без державної реєстрації чи без спеціального дозволу (ліцензії).

Так, статтею 164  Кодексу України про адміністративні правопорушення   встановлено, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії …тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, тобто від 17000 грн. до 34000 грн.

Повторне правопорушення протягом року тягне за собою  накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , тобто від 34000 грн до 85000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення такого правопорушення.

Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства - тягне за собою накладення штрафу 17000 грн. до 34000 грн. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, шановні громадяни, легалізуючи свій бізнес ви уникнете порушень законодавства та відповідних штрафів, отримаєте страховий стаж, та зробите свій вклад в економічний розвиток району!