27.11.2017

Компенсацію по відсотках за кредити отримає 8 підприємців

Вісім підприємців Одеської області отримають компенсації десяти відсотків кредитної ставки з обласного бюджету. Про це повідомив директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов після засідання конкурсної комісії, інформує прес-служба ОДА.

«Компенсація надається в межах Програми розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва в Одеській області на 2017-2020 роки. ЇЇ отримають переможці конкурсного відбору. Наприклад, якщо банк надає кредит під 18% річних, підприємець сплачує з них лише 8%. Максимальна сума залученого кредиту не може перевищувати 5 мільйонів гривень», — повідомив Дмитро Радулов.

Переможцем останнього конкурсу, який відбувся 24 листопада, зокрема, став інвестиційний проект з розширення виробництва та запуску лінії з виготовлення нової продукції ПрАТ «Завод оздоблювальних матеріалів». Також серед переможців: ТОВ «Хладконтакт» — на проект з вирощування та післяврожайної обробки малини, кооператив «Горіх Причорномор’я» — придбання обладнання для сушіння горіхів та фундука, «Елкон-Дизайн» — розширення виробництва меблів, ТОВ «Сантехрай» — оновлення виробничого обладнання на підприємствах та ТОВ «ФВ-Пласт Україна». Також право на компенсацію отримали і малі підприємці–початківці Одеської області: на відкриття мініпекарні-магазину та на заснування справи у сфері технічного обслуговування автомобілів.

Загальна сума кредитів, за якими комісія на другому засіданні погодила компенсацію відсоткової ставки, склала понад 26 мільйонів гривень. Всього з початку дії Програми комісією узгоджена компенсація по 14 кредитами на суму близько 40 мільйонів гривень. Середня сума одного кредиту становить близько 3,1 мільйонів гривень.

Відзначимо, вищеназвана Програма конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва розроблена в межах реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон». Наразі партнерами Програми є державні банки: Укрексімбанк, Укргазбанк, Приватбанк, Ощадбанк. Найближчим часом планується залучити до участі комерційні банки.

Нагадаємо, що перше засідання конкурсної комісії відбулося 21 вересня, де переможцями визначені наступні проекти: запровадження ресурсо- та енергоефективного обладнання ТОВ «Еверласт», розширення швейного виробництва ПКФ «Комплект», переробка овочевої продукції ТМ «С бабушкиной грядки», переробка відходів виноградарства та виготовлення з них олії підприємства «Оріон», виробництво косметичних засобів з натуральної сировини ТМ «Dushka», будівництво круп’яного цеху Кодимського ТОВ «Мічуріна+».