16.07.2015

Про роботу спостережної комісії в I - му півріччі 2015 року

 

 

Про роботу спостережної комісії в I - му  півріччі  2015 року

 

             Спостережна комісія при Любашівській районній державній адміністрації відповідно до Положення про спостережну комісію затвердженого розпорядженням районної державної адміністрації від 23.10.2012 року №1143/Ад-2012 «Про спостережну комісію Любашівської районної державної адміністрації» у  своїй діяльності  керується Конституцією України, Кримінально - виконавчим кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», іншими нормативно-правовими актами.

             З початку 2015 року проведено 6 засідань спостережної комісії. На засіданнях розглядались наступні питання:

               - про роботу міліції громадської безпеки Любашівського РВ ГУМВС України в Одеській області щодо ресоціалізації осіб, умовно-достроково звільнених;

              - про співпрацю спостережної комісії з Любашівським РВ ГУМВС України в Одеській області, Любашівським РЦ СССДМ, Любашівським  РЦЗ, управлінням соціального захисту населення Любашівської РДА, виконкомами сільських та селищних рад щодо осіб умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі;

              - про покращення роботи з працевлаштування осіб умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі, сприяння їх соціальній адаптації;

              - про роботу РЦСССДМ щодо ресоціалізації осіб умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі;

              - щодо залучення засуджених осіб до громадських робіт Любашівським районним ЦЗ;

               - заслуховування осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі.

             На підставі інформації Любашівського РВ ГУМВС України в Одеській області ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, для організації громадського контролю за їх поведінкою, так станом на 1.07.2015 року на обліку перебуває 7 таких осіб. 

            Спостережна комісія при Любашівській районній державній адміністрації щоквартально звітує до обласної державної адміністрації з питань виконання завдань покладених на комісії та надає: копії протоколів щомісячних засідань, облікові дані умовно-достроково звільнених осіб.

             Для здійснення громадського контролю, сприяння адаптації та вирішення проблемних питань, які виникли після звільнення, умовно-достроково звільнені особи запрошувались на засідання спостережної комісії, для отримання конкретної допомоги, а саме: з 5-ти особами проведено інформаційно-роз`яснювальну роботу щодо працевлаштування, 1-й  особі надано допомогу в оформленні державної соціальної допомоги,  як особі без права на пенсію, 1 особу поновлено на обліку як інваліда війни, для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.  

             В засіданнях приймали участь представники: Любашівського РВ ГУМВС України в Одеській області, Любашівського РЦ СССДМ, Любашівського районного ЦЗ, відділу юстиції, виконкомів сільських та селищних рад.

            Спостережна комісія має печатку та бланк із своїм найменуванням. Рішення  комісії оформляється постановою, яку підписує голова комісії.

            За рішенням членів спостережної комісії розроблено та затверджено графік прийому осіб, звільнених від відбування покарання членами спостережної комісії                                              на друге півріччя. План роботи спостережної комісії затверджується на півріччя, питання, які входять до плану роботи визначаються на засіданнях головою, заступником та членами комісії.

   Крім того на засіданнях проводяться семінари для членів спостережної комісії з розглядів законодавчих актів.

            Робота спостережної комісії продовжується, інформація про роботу комісії висвітлюється на сайті  районної державної адміністрації в розділі «спостережна комісія» та в районній газеті «Хлібороб».