11.07.2016

 

Про роботу спостережної комісії в I - му  півріччі  2016 року

 

                Спостережна комісія при Любашівській районній державній адміністрації відповідно до Положення про спостережну комісію затвердженого розпорядженням районної державної адміністрації від 23.10.2012 року №1143/Ад-2012 «Про спостережну комісію Любашівської районної державної адміністрації» у  своїй діяльності  керується Конституцією України, Кримінально - виконавчим кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», іншими нормативно-правовими актами.

                З початку 2016 року проведено 6 засідань спостережної комісії. На засіданнях розглядались наступні питання:

               - про проведення профілактичної роботи щодо попередження злочинних дій серед молоді в загальноосвітніх навчальних закладах;

              - про співпрацю Любашівського РП КВІ УДПтСУ в Одеській області з державними та громадськими організаціями з питань проведення виховної роботи з засудженими та умовно-достроково звільненими особами з початку 2016 року;

              - про проведення профілактично – роз’яснювальної роботи з умовно-достроково звільненими особами, які проживають на території Любашівського району;

              - про роботу РЦСССДМ щодо ресоціалізації осіб умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі;

              - про проведену роботу  з умовно-достроково звільненими особами з початку 2016 року. Про звільнених осіб відповідно до Закону України №838-VIII «Про внесення зміни до кримінального кодексу україни щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання».             

             Розглянуто та погоджено подання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді виправних робіт умовно-достроково звільненої особи.

            Спостережна комісія при Любашівській районній державній адміністрації щоквартально звітує до обласної державної адміністрації з питань виконання завдань покладених на комісії та надає: копії протоколів щомісячних засідань, облікові дані умовно-достроково звільнених осіб.

             Для здійснення громадського контролю, сприяння адаптації та вирішення проблемних питань, які виникли після звільнення, умовно-достроково звільнені особи запрошувались на засідання спостережної комісії, для отримання конкретної допомоги, а саме: 2-м особам надано інформаційно-роз`яснювальну роботу щодо працевлаштування.

             В засіданнях приймали участь представники: Любашівського РВ ГУМВС України в Одеській області, Любашівського РЦ СССДМ, Любашівського районного ЦЗ, відділу юстиції, виконкомів сільських та селищних рад.

            Спостережна комісія має печатку та бланк із своїм найменуванням. Рішення  комісії оформляється постановою, яку підписує голова комісії.

            За рішенням членів спостережної комісії розроблено та затверджено графік прийому осіб, звільнених від відбування покарання членами спостережної комісії                                              на друге півріччя. План роботи спостережної комісії затверджується на півріччя, питання, які входять до плану роботи визначаються на засіданнях головою, заступником та членами комісії.

   Крім того, на засіданнях проводяться семінари для членів спостережної комісії з розглядів законодавчих актів.