26.09.2019

«Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Одещини.

25 вересня в Одеській обласній раді відбулося засідання круглого столу на тему «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Одещини. Етап другий – презентація моделі області» під головуванням голови обласної ради Сергія Паращенка.

Від Любашівського району прийняли участь у заході голова Любашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш, голова Любашівської районної ради Сергій Паровик, голова Любашівської селищної ОТГ Геннадій Павлов та голова Зеленогірської селищної ОТГ Олексій Стоцький.

Захід було організовано Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР) за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

«Одне із важливих та значущих питань сьогоднішнього порядку денного – перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Одеської області. Це вже другий етап презентації моделі нашої області. Я попередньо ознайомлений з даною моделлю. Згідно пропозицій Мінрегіону, проект адміністративно-територіального устрою Одеської області передбачає створення чотирьох об’єднаних районів – Одеський, Ізмаїльський, Білгород-Дністровський та Подільський райони з відповідними центрами у містах – Одеса, Ізмаїл, Білгород-Дністровський та Подільськ. Разом з моїми заступниками в Одеській обласній раді ми провели ряд засідань з головами фракцій та депутатським корпусом і маємо своє бачення даного питання. Але насамперед заслухаємо усіх доповідачів сьогоднішнього круглого столу та перейдемо до обговорення», – висловився голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко під час відкриття засідання.

Учасники круглого столу обговорили можливу модель адміністративно-територіального устрою Одеської області, висловили своє бачення та висловили пропозиції щодо нової моделі адмінтерустрою області.