06.04.2018

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

5 квітня 2018 року

 

 

Володимир Гройсман: Сьогодні передали громадам ще понад 20 тис. га земель

Сьогодні, 5 квітня, в рамках започаткованої Урядом  ініціативи ще 27 громад отримали у власність понад 22 тис. га земель сільгосппризначення поза межами населених пунктів. Документи про передачу земель підписані у Вінниці у присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Глава Уряду перебуває в регіоні з робочою поїздкою, під час якої, зокрема, за участі Президента України Петра Порошенка проведе розширену нараду «Децентралізація та розвиток регіонів».

"27 громад отримають сьогодні землю. Уряд схвалив прогресивне рішення, і сьогодні ми виконуємо важливу місію», - сказав Глава Уряду.

 

Довідково

Рішення про передачу земель сільгоспризначення ухвалено наприкінці січня поточного року. В лютому об’єднані громади підписали меморандуми про умови передачі земель, і з березня розпочався сам процес передачі ресурсу. За планом, до кінця року всі процедури мають бути завершені.

 

Глава Уряду про новий етап децентралізації: Середньострокове планування має стати пріоритетом

Середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і  на місцевому рівні має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час розширеної урядової наради «Децентралізація та регіональний розвиток».

Глава Уряду нагадав, що реформа децентралізації стартувала у квітні 2014 року. І тоді було мало людей, які розуміли цілі реформи. Проте зміни розпочалися. І якби Донецьк, Луганськ та Крим мали сьогоднішні можливості децентралізації, то ситуація в країні була б іншою, впевнений Глава Уряду.

«Якби сьогодні окуповані Донецьк, Крим та Луганськ мали можливості, вони б розквітали, вони б мали ресурси для того, аби дати нову якість життя громадян, - сказав Володимир Гройсман. – Разом з тим, сьогодні не треба хвалитися тим, що ми вже отримали. Сьогодні ми маємо підбити підсумки і накреслити завдання на новий період. І тут питання середньострокового планування має стати пріоритетом – і в бюджетній політиці і  в політиці регіонального розвитку». 

Глава Уряду підкреслив, що доходи місцевих бюджетів зросли на понад 100 млрд грн, завдяки децентралізації. Окрім того, держава, в якості підтримки регіонів, направляє на місця за різними програмами понад 30 млрд грн. Але, оскільки ключовим завданням є розвиток економіки, то потрібно говорити про те, як примножити ці доходи.  «З 100 млрд грн треба зробити 200 млрд грн і  направити цей ресурс на створення нових робочих місць, підвищення стандартів життя громадян. І тут важливе значення мають і зарплата, і пенсія, в яку прийшли поліклініку, і в яку школу чи садок пішли наші діти. Це наше завдання», - сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що нові стандарти – це оновлення системи освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, подолання інфраструктурного та цифрового розриву в Україні. «Настав час визначення конкретних пріоритетів та підвищення якості життя громадян, - додав Глава Уряду. – Дуже легко вийти і сказати, що та чи та реформа погані. Дуже важко взяти на себе відповідальність і проводити зміни».

Прем’єр-міністр підкреслив, що сьогодні на часі формування стратегії розвитку держави, і основні напрямки роботи Уряд задає. «Ми будемо інвестувати в освіту, медицину, в можливості молоді 

та дітей, - зазначив Володимир Гройсман. – Можна взяти ресурс, і витратити його на популістичні цілі. Але це не наш шлях. Нам треба продовжувати робити справу, оцінку якій дадуть українські громадяни».

 

Децентралізація вимагає зміни мислення і підходів до формування регіональних стратегій розвитку, - Прем'єр-міністр

Започаткована реформа децентралізації вимагає зміни мислення та підходів до формування стратегій регіонального розвитку, коли є розуміння, що є зміцнення громади, а не як спожити переданий ресурс. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, звертаючись до учасників розширеної урядової наради "Децентралізація та регіональний розвиток" у Вінниці.

Він наголосив, що раніше всі кошти й повноваження були в Києві. Громади отримували нуль. І кожен міністр визначав, яку субвенцію дати, який проект підтримати. Це і позбавило відповідальності, а заодно зумовило ситуацію, коли сьогодні громади просять  "дай", а ухвалювати рішення не хочуть.

"Така система неприйнятна, - сказав Володимир Гройсман. - Є гроші, і є інструменти, як їх заробляти та примножувати. Це важлива зміна! Треба сьогодні активізуватись вам (регіонам). Треба змінювати підходи і мислення".

При цьому Прем'єр-міністр зауважив, що рух реформи має бути в одному напрямку - напрямку побудови сильних громад.

"Не може бути так, що ми будуємо сучасний автомобіль, а ви докручуєте до нього дерев'яні колеса. Ми маємо вибудовувати єдину конструкцію, - сказав Глава Уряду. - Коли ми говоримо про розвиток, ми говоримо про якість життя, а не споживання".

 

В’ячеслав Кириленко привітав переможців премії "Герої спортивного року-2017"

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко взяв участь в XII Всеукраїнській урочистій церемонії  нагородження  найкращих українських  спортсменів «Герої спортивного року-2017».

В’ячеслав Кириленко від імені Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Уряду привітав героїв спортивного року з перемогами на міжнародних змаганнях, подякував усім спортсменам, які  змагаються  під українським національним прапором.

"Я хочу запевнити, що ваші успіхи завжди будуть поціновуватися на найвищому рівні. Питання спорту, підтримки спорту і фізичної культури залишатимуться одними з перших на порядку денному діяльності Кабінету Міністрів", -   наголосив Віце-прем’єр-міністр.

На церемонії В'ячеслав Кириленко нагородив олімпійського чемпіона Олександра Абраменка.

Також  видатних українських спортсменів привітали Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Президент НОК України Сергій Бубка. Захід пройшов за участю олімпійських чемпіонів, тренерів, українських артистів.

Героями спортивного року стали :

у номінації «Найкращий спортсмен року» - Олександр Хижняк (чемпіон світу, чемпіон Європи з боксу у ваговій категорії до 75 кг, найкращий боксер чемпіонату світу та Європи, кращий боксер світу-2017 за версією АІБА);

у номінації "Найкраща спортсменка року" - Ольга Харлан (чемпіонка світу з фехтування на шаблях);

у номінації    «Олімпійська надія України» - Дар'я Білодід (чемпіонка Європи з дзюдо у ваговій категорії до 48 кг);

у  номінації «Разом з олімпійцями» - Лариса Соловйова (чемпіонка Х Всесвітніх ігор з пауерліфтингу);

у номінації «Сильні духом» - Людмила Ляшенко (чотириразова чемпіонка, срібна та бронзова призерка чемпіонату світу з лижних перегонів та біатлону, переможець та багаторазовий призер Кубків світу з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату);

у номінації “Найкраща команда року» -  жіноча збірна  України з синхронного плавання;

у номінації «Сенсація року» - Юлія Левченко (срібна призерка чемпіонату світу з легкої атлетики, бронзова призерка чемпіонату Європи в закритих приміщеннях, бронзова призерка чемпіонату світу U20, чемпіонка Європи U23 (стрибки у висоту);

у номінації «Найкращий тренер року» - Світлана Саідова (головний тренер збірної України із синхронного плавання, яка завоювала шість медалей чемпіонату світу);

у номінації «Спортивна слава України» - Анатолій Поливода і Тетяна Пророченко (легенди світового баскетболу та легкої атлетики).

Переможців ХІІ Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2017» шляхом таємного голосування обирали члени   Української Академії спорту - видатні атлети різних років, легенди спорту.

Нагадаємо, церемонія  “Герої спортивного року” відбувається щорічно з 2007 року, захід  організований Національним олімпійським комітетом України та Міністерством молоді та спорту за участю Української академії спорту, нагорода  присуджується спортсменам та тренерам за внесок у розвиток українського спорту.

 

Павло Розенко: Кількість зайнятих у неформальному секторі економіки у 2017 році скоротилася майже на 300 тисяч осіб

Кількість осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2017 року, у порівнянні з 9 місяцями 2016 року, скоротилася майже на 300 тисяч. Про це у ході засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Ми бачимо позитивні тенденції щодо скорочення тіньової зайнятості.  Майже на 300 тисяч осіб за 9 місяців 2017 року скоротилася кількість працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки», -  сказав він.

Одним із чинників скорочення тіньової зайнятості, за словами Павла Розенка, є суттєве зростання розміру мінімальної заробітної плати.  Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що паралельно із підвищенням заробітної плати також був змінений і порядок формування тарифної сітки оплати праці - мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

Він також повідомив, що з початку 2017 року Державна служба з питань праці перевірила 7 тис. 159 роботодавців з питань додержання мінімального розміру заробітної плати, у тому числі: 726 – державної форми власності, 939 – комунальної форми власності.

«Під час перевірок виявлені порушення законодавства щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати стосовно 768 працівників. Керівникам підприємств, установ, організацій видані приписи на усунення виявлених порушень, складені та передані до суду протоколи про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 41 КУпАП, матеріали перевірок надані уповноваженим особам для розгляду та накладання

фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України», - додав Віце-прем’єр-міністр.

За словами Павла Розенка, відбувається подальше підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери. «У 2017 році заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі єдиної тарифної сітки, підвищено в середньому на 20 %», - зазначив він.

 

 

Фінансування ремонту місцевих доріг має бути публічним, - Геннадій Зубко

Близько 40 млрд грн по країні – очікуване наповнення Дорожнього фонду. З першого січня 2018 року вже запрацював відповідний закон, і наразі ми плануємо передати 35% з загальної суми в регіони, які будуть спрямовані на ремонт місцевих і комунальних доріг. Це близько 11,5 млрд грн.

Про це перед початком розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Від 300 до 600 мільйонів гривень є сьогодні в розпорядженні областей. І для нас важливо, не просто розподілити з Дорожнього фонду кошти на кожен регіон. Кожна область має чітко затвердити програму на декілька років щодо реконструкції і будівництва доріг. Мова вже не йде про ямковий ремонт місцевих доріг, їх потрібно збудувати з нуля з безпековими функціями, освітленням і новими вимогами по ДБН», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що мова йде і про капітальний ремонт магістральних доріг, і на цю програму буде виділено близько 30 млрд грн. Важливою умовою також є публічність фінансування ремонту доріг.

«Ще раз наголошую - дорожня інфраструктура будує економіку. І в першу чергу нам важливо модернізувати магістральні дороги, щоб переміщення товарів і пасажиропотоку було швидким зі сходу на захід. Але ми розуміємо, що розвивати громади, створювати опорні школи, ЦНАПи і нові сервіси, модернізувати сільську медицину без доріг неможливо. Тому за наступні 3-5 років повинні відбуватися ключові зміни в дорожній інфраструктурі і матеріалізації реформи децентралізації в цілому», - підкреслив урядовець.

За його словами, відновити дороги по країні можливо за рахунок об’єднання коштів державної субвенції, місцевих бюджетів, а також коштів, які надходять в регіони по секторальній субвенції.