Як повідомити про корупцію?

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЙНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Якщо Вам стали відомі можливі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Любашівської районної державної адміністрації, за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити:

- електронною поштою на адресу: ni_koruptsii@ukr.net 

- листом на адресу вул. Софіївська, 97, смт Любашівка, 66502,

- особисто під час прийому або телефоном :

(04864)  2 24 01 - голові районної державної адміністрації;

(04864) 2 11 49 - уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції в райдержадміністрації

- за формою на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у розділі "Повідом про корупцію".

Інформація може надаватися також анонімно. Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Анонімне повідомлення не може розглядатись як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян», а тому його надання не обумовлює обов'язкової підготовки відповіді заявнику. 

Надана Вами інформація використовуватиметься керівництвом Любашівської районної державної адміністрації як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до статей 53, 533, 534, 537 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, та їх близькі особи перебувають під захистом держави, мають право на захист трудових прав та на винагороду. Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у 5000 і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину. Розмір винагороди становить 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Розмір винагороди не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

Звертаємо Вашу увагу, що повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність передбачену законодавством.

 Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», Ви можете повідомити про корупцію спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції:

1) звернутись до Національного агентства з питань запобігання корупції – повідомити про корупційне правопорушення за номером НАЗК (044) 200 06 91 чи залишити повідомлення на сайті; 

2) повідомити про порушення в Національне антикорупційне бюро України –  заповнити форму на сайті або зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію НАБУ за номером 0 800 213 200; 

3) зателефонувати на гарячу лінію Генеральної прокуратури за номером (044) 200 76 24;

4) зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-50-02-02 до Національної поліції України або за номером 102.

 

СКАЧАТИ ШАБЛОН ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ