Спалах кору

Додаток 3

Спалах кору

2017-й рік неприємно відзначився в Україні спалахом кору, небезпечного захворювання, якому цілком можна було запобігти, якби всі вчасно отримали своє щеплення. Натомість за 11 місяців на кір захворіли 3382 людей. Якісна і безпечна вакцина Пріорикс виробництва Глаксо Сміт Кляйн, прекваліфікована ВООЗ, наявна в усіх регіонах. Давайте об’єднаємо зусилля у боротьбі з кором та іншими інфекційними захворюваннями – навіщо хворіти, якщо цього можна уникнути?

“Дорослим часто здається, що щеплення - це щось суто дитяче. Але ви також маєте отримати захист від інфекційних хвороб! Як лікар-інфекціоніст я своєчасно щеплена від дифтерії та правця, а от часу на щеплення від гепатиту B у 2017 році так і не знайшлося. Закликаю всіх дорослих знайти час на себе вже у січні і отримати необхідні вам щеплення - дифтерія, правець, гепатит В, кір та інші. Обіцяю розпочати вакцинацію від гепатиту В уже цього місяця. Приєднуйтесь!” - каже Kateryna Bulavinova, експерт UNICEF Ukraine з охорони здоров’я.

Вакцинація – найдієвіший спосіб попередити інфекційні захворювання. Вакцини, що входять до національного календаря щеплень, закуповуються за державний кошт і надаються безоплатно. З календарем щеплень для дітей можна ознайомитись тут: https://goo.gl/WbQTlU. Ми також закуповуємо вакцину від дифтерії та правця для дорослих.

Просимо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем щеплень і надолужити пропущені щеплення якнайшвидше, а лікарів – закликати пацієнтів вакцинуватися задля їхнього здоров’я.

Щеплення – життєво важливе для кожної дитини. Не позбавляйте дитину захисту. Не забувайте і про себе!

 

Прес-служба МОЗ України