28.02.2018

Врятуй дитину з інтерната або як створи прийомну сім'ю

                       Врятуй дитину з інтерната або як створи прийомну сім'ю

 Прийомна сім’я — сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Дитина в прийомній сім’ї:

 • зберігає статус сироти або позбавленої батьківського піклування та користується всіма відповідними пільгами;

 • виховується у прийомній сім’ї до досягнення18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних,  вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації — до його закінчення, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку.

Як створюється прийомна сім'я:

Перш за все, Вам необхідно прийти до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання там  спеціаліст, який відповідає за розвиток сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей позбавлених  батьківського піклування  Вас ознайомлять з усіма формами влаштування дітей, які не можуть проживати у власних родинах, та процедурою їх оформлення.

   Важливо під час першої зустрічі з'ясувати для себе мотиви влаштування дитини у вашу родину та пояснити їх спеціалісту.  

 Друга зустріч має підтвердити: чи не змінили Ви своє рішення; чи  готові продовжити створення прийомної сім'ї ; чи усвідомлюєте ті труднощі, які можуть виникнути під час створення прийомної сім'ї ; чи готові до співпраці зі спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в ході соціального супроводження прийомної сім'ї. Якщо так, Ви напишете заяву з проханням взяти Вас на облік як кандидатів у прийомні батьки . Отримавши заяву, спеціаліст центру надасть Вам список документів, які необхідно  зібрати. 

   Остаточне рішення про створення прийомної сім'ї  приймається відповідними органами за результатами перевірки відомостей про кандидата та його сім'ю, а також після проходження ним навчання. Цей етап передбачає визначення Ваших можливостей щодо догляду за дитиною (дітьми), Ваших потреб в отриманні додаткових знань та готовності прийняти у свою родину  нового члена сім'ї.

 Спеціалістами центру разом із фахівцями служби у справах дітей буде перевірена надана Вами інформація; вони  відвідають Вас вдома та підготують відповідний акт. Головною метою такого візиту є перевірка  житлових умов для з'ясування можливостей розміщення дитини, облаштування її робочого та спального місця тощо. Коли всі документи будуть Вами зібрані, Ви передасте їх в центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді й отримаєте направлення на навчання. У разі його успішного завершення Вам видадуть довідку про проходження навчання та рекомендацію, що також є в переліку необхідних документів. Реєстрація Вас у Банку даних потенційних прийомних батьків  є підставою для переходу до наступного етапу - взаємодобору дитини та сім'ї, підготовка усіх членів Вашої родини до створення прийомної сім'ї .

 Вам буде запропоновано ознайомитися з особовими справами дітей.  Якщо разом із фахівцем Ви визначите, що у Вас є достатньо можливостей, щоб узяти у сім'ю конкретну дитину, розпочнуться зустрічі з налагодження безпосередніх контактів з нею. Під час знайомства з дитиною Вас (разом з чоловіком/дружиною) супроводжуватиме фахівець служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Після налагодження контакту з дитиною та готовністю усіх членів Вашої родини до створення прийомної сім'ї  служба у справах дітей підготує документи, необхідні для влаштування дитини/дітей до Вашої родини.

 Шлях до створення прийомної сім'ї  завершено. Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми. Більш детальну інформацію про сімейні форми виховання  Ви зможете дізнатися, звернувшись  до Любашівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Любашівка вул. Володимира Князя,105; тел.2-27-91.