08.08.2018

Про виплату грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 Про виплату грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон) визначено право постраждалих громадян на позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи отримання за їх бажанням грошової компенсації.

З 1 січня 2018 року громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які відповідно до Порядку надання щорічної допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854, звернулися до органів соціального захисту населення за місцем проживання із заявою на отримання компенсації замість путівки, будуть отримувати таку компенсацію.

         Розмір компенсації буде становити 35 відсотків чинного на 01 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

            Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чоронобільської катастрофи, а саме:

1)    громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

2)      діти  з інвалідністю, інвалідність  яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Розмір грошової компенсації буде щорічно встановлюватись наказом Мінсоцполітики і підлягатиме державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 В зв’язку з тим, що інформація про кількість громадян, узятих на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги та виплати грошової компенсації у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року, тому заяви  необхідно подавати  управлінню соціального захисту населення до 10 жовтня.

                 Головний спеціаліст відділу

                                                                         персоніфікованого обліку осіб

з інвалідністю, ветеранів війни  і праці                  УСЗН

                    Балакан Л.В.