04.02.2016

Про проведену роботу з мобілізованими та сім’ями військовослужбовців, які проходять службу в районах проведення АТО

На виконання чинного законодавства щодо соціального захисту  військовослужбовців призваних по частковій  мобілізації до збройних сил України та осіб, які отримали посвідчення учасника бойових дій управлінням соціального захисту населення постійно  проводиться робота по наданню матеріальної підтримки мобілізованим та їх сім’ям за рахунок державного, обласного, районного бюджетів та  інформуванню щодо їх соціального захисту.

В 2015 році відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військовослужбовців які отримали посвідчення учасника бойових дій поставлено на облік в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. На даний час в управлінні соціального захисту населення на обліку перебувають 70 військовослужбовців, яким встановлено статус учасника бойових дій за участь в антитерористичній операції на сході України та 2 особам встановлено статус інваліда війни.

27 учасників бойових дій користуються пільгами по твердому паливу та скрапленому газу в розмірі 75 відсотків згідно норм споживання, які отримали кошти в сумі 31 тис.грн., 45 учасників бойових дій користуються пільгами по житлово-комунальним послугам в розмірі 75 відсотків в межах норм споживання.

Одній сім`ї встановлено статус сім’ї загиблого військовослужбовця, який загинув під час участі в антитерористичній операції. Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», сім’я користується пільгами по ЖКП в розмірі 50 відсотків в межах норм споживання.

На виконання постанови КМУ від 31.03.2015 року №147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» до 9 травня Дня Перемоги 5 учасників бойових дій отримали щорічну разову грошову  допомогу по 875 грн.

  Статтею 119 Кодексу законів про працю України  передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» в 2015 році управлінням соціального захисту населення перераховано 10-ти підприємствам, які функціонують на території Любашівського району, компенсацію на виплату середнього заробітку 17 працівникам в сумі 566,8 тис.грн., згідно поданих цими підприємствами звітів.

В опалювальний період 2014-2015 років 16 сімей військовослужбовців за ініціативою районної державної адміністрації було забезпечено дровами. 

Згідно районної програми «Милосердя в дії» на 2014-2016 роки за рахунок коштів районного бюджету в 2015 році 97-ми сім`ям військовослужбовців, які перебували в зоні АТО  надана адресна грошова допомога на суму 94,5 тис.грн.

         Також, в Одеській області діяла обласна цільова програма «Підтримки малозабезпечених верств населення на 2014-2015 роки», заходами програми передбачено:

- надання щомісячної матеріальної допомоги дітям військовослужбовців, які беруть участь у проведенні АТО по 300 грн. щомісячно;

- надання адресної допомоги сім`ям загиблих військових, які брали участь у проведенні АТО по 2000 грн.;

- надання одноразової грошової допомоги мобілізованим особам у розмірі 3000 грн.;

- інвалідам-військовослужбовцям , які брали участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України по 1000 грн. щомісячно.

Спеціалістами управління проведено роботу по оформленню документів та надано до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації для включення на виплату коштів відповідно до вищевказаної програми на 30 сімей з дітьми (46 дітей), 1 сім`ю загиблого, 84 мобілізованих у 2015 році для  виплати одноразової допомоги та на 2 інваліда війни.   Всього виплачено таких допомог на суму 340,4 тис.грн.

В 2016 році такі виплати  буде продовжено на підставі обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і турбота», затвердженої рішенням обласної ради від 21 грудня 2015 року № 35-VII.

Разом з тим, за 2015 рік ще рахується заборгованість по виплаті вказаних допомог з обласного бюджету: по дітям АТО в сумі 23,7 тис.грн., сім’ям загиблих в сумі 4,0 тис.грн. та мобілізованим в сумі 3,0 тис.грн.  

 

В управлінні соціального захисту населення ведеться збір інформації та передача до Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення облдержадміністрації:

-         про квартирний облік;

-         облік учасників бойових дій для забезпечення санаторно – курортним лікуванням;

-         облік осіб, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації.

         Для інформованості військовослужбовців спеціалістами управління була розроблена «Інформаційна листівка для учасників АТО, сімей військовослужбовців та військовослужбовців, призваних по частковій мобілізації до збройних сил України», в якій  зазначено всі законодавчі акти та інформація про пільги, допомоги та послуги згідно цих актів.  

         Також, з метою інформування населення з питань соціального забезпечення сімей військовослужбовців, загиблих і поранених під час проведення АТО на сайті районної державної адміністрації, розділ «соціальний захист населення» розміщено інформацію про встановлення статусу та надання пільг учасникам бойових дій, особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, про діючі бюджетні державні програми, зокрема:

-              «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» (постанова КМУ від 31.03.2015 року №221);

-              «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» (постанова КМУ від 17.06.2015 року №407);

-              «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (постанова КМУ від 31.03.2015 року №200);

-              «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» (постанова КМУ від 31.03.2015 року №179).

       Вся інформація із вказаних питань направляється також сільським та селищним радам для ознайомлення учасників АТО, в районній газеті «Хлібороб» друкувались інформації з питань соціального захисту учасників АТО.

        Під час внесення даних до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, спеціалісти управління інформують учасників бойових дій про порядок надання пільг, забезпечення санаторно-курортним лікуванням один раз на рік, виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, забезпечення технічними засобами реабілітації (при потребі), призначення допомог та субсидій.

 

 

          Начальник управління

          соціального захисту населення                                   Т.В. Зелінська