03.02.2016

Інформаційна листівка для учасників АТО, сім’ям військовослужбовців АТО та військовослужбовців, призваних по частковій мобілізації до збройних сил України

Інформаційна листівка

  для учасників АТО, сім’ям військовослужбовців АТО та військовослужбовців, призваних  по частковій

мобілізації до збройних сил України

 

З метою підтримки протягом 2016 року учасників АТО, військовослужбовців, призваних по частковій  мобілізації до збройних сил України управлінням соціального захисту населення проводиться робота по наданню допомог, пільг, технічних засобів реабілітації за рахунок державного, обласного та районного бюджетів, а саме:

1. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військовослужбовці, які отримали посвідчення учасника бойових дій, мають право:

- на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням один раз на рік;

- на 75% знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм;

- на 75% знижку за користування житлово-комунальними послугами в межах норм;

- на 75% знижку вартості твердого палива та скрапленого газу в межах норм;

- на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня;

            2. Особи, які під час проходження служби отримали групу інвалідності відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей – інвалідів та інших окремих категорій населення» мають право на забезпечення технічними засобами реабілітації.

3. Статтею 119 Кодексу законів про працю України  передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються місце роботи, посада і компенсується, згідно постанови КМУ від 04.03.2015р. № 105, із державного бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

4. За рахунок коштів обласного бюджету на виконання заходів  обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і турбота» передбачено надання щомісячної матеріальної допомоги:

- дітям військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України по 300 грн. щомісячно;

- сім`ям загиблих (померлих),  які брали участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України по 2000 грн. щомісячно;

- військовослужбовцям мобілізованим у 2016 році одноразова допомога у розмірі 3000 грн.;

- інвалідам-військовослужбовцям, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України по 1000 грн. щомісячно.

5. За рахунок  районного бюджету на виконання районної цільової програми  «Милосердя в дії» на 2014-2016 роки  сім`ям військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО  надається адресна грошова допомога по 1000 грн.

6. Відповідно до Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» від 18.03.2015р. №150/2015 діють бюджетні програми, зокрема:

-              «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» (постанова КМУ від 31.03.2015 року №221);

-              «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» (постанова КМУ від 17.06.2015 року №407);

-              «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (постанова КМУ від 31.03.2015 року №200);

-              «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» (постанова КМУ від 31.03.2015 року №179).

 

                  Для отримання вищевказаних допомог та пільг звертайтесь  до управління соціального захисту населення за адресою: смт. Любашівка, вул. Леніна, 142, або за телефонами: 2-19-29, 2-24-03, спеціалісти управління нададуть роз’яснення щодо необхідного пакету документів, для отримання передбачених видів допомог.