Вулична акція "Не дай СНІДу шансу"

 Вулична акція "Не дай СНІДу шансу"

 

В центрі Любашівки була проведена вулична акція під гаслом "Не дай СНІДу шанс", приурочена до всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Це день, коли світова громадськість висловлюється на підтримку 43 мільйонів людей в усьому світі, що живуть з ВІЛ/СНІД. Це день, коли ми повинні нагадати собі, що кожні 10 секунд від цього захворювання помирає одна людина. Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 людей. 
Представники громадської організації "Рука допомоги", районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кримінальної поліції, бюро правової допомоги та учасники Молодіжної ради не залишились байдужими до глобальної проблеми поширення захворювання. З метою адекватного розуміння цієї хвороби просто на вулиці перехожим жителям розповідали про те, як захистити себе від вірусу, як реагувати, коли дізнаєшся про хворобу , які сучасні методи лікування існують. Роздавали роз'яснювальні буклети, засоби контрацепції, прикріплювали на одяг кожному червону стрічку, яка символізує толерантне ставлення та співчуття до тих, кого епідемія СНІДу торкнулася особисто,. 
За годину їх роздали майже півтисячі..Кожен бажаючий мав можливість під час акції пройти безкоштовне, анонімне експрес-тестування на наявність вірусу в організмі і напротязі 10 хвилин отримати відповідь. Відрадно, що сьогодні всі, хто тестувався, дізнавшись про результат, щасливо посміхались. Але, нажаль, статистика нашого району зовсім невтішна. Тільки на обліку стоять більше двохсот громадян. Половина з них- свідомо й відповідально приймають високоактивну антиретровірусну терапію, якою забезпечує їх держава безкоштовно. Такі люди живуть абсолютно повноцінним життям, народжують здорових дітей й не становлять ані найменшої загрози для суспільства. Інша частина любашівчан зі статусом "+" пливе за течією, відмовляючись від лікування підписуючи собі вирок, ставлячи під загрозу й інших... 

Тому сьогодні хочеться звернутися до кожного: не будьте легковажними, ставтеся відповідально до власного життя, адже темпи ВІЛ епідемії в Україні зростають саме через необізнаність українського населення та нехтування методами захисту власного здоров’я.