11.01.2019

Засідання Ради регіонального розвитку в Зеленогірську та Гвоздавці

Засідання Ради регіонального розвитку в Зеленогірську та Гвоздавці

 

Під час виступу на Раді регіонального розвитку Президент акцентував на важливості утворення об’єднаних територіальних громад по всій Україні до проведення місцевих виборів у 2020 році. «В 2014 році ми поставили собі амбітні цілі – зробити реформу децентралізації і порвати раз і назавжди з централізованою радянською системою. Віддати повноваження і ресурси у громади. 

10 січня, в умовно вже створеній Зеленогірській об'єднаній територіальній громаді, на базі Зеленогірського опорного навчального закладу та Гвоздавської школи були проведені чергові громадські слухання з метою належної організації формування єдиного плану перспективного розвитку Любашівського району на 2019-2021 роки за участі голови Любашівської райдержадміністрації Віталія Лабуша, голови Любашівської районної ради Сергія Паровика, депутата Одеської обласної ради Анатолія Артеменка.

Перед початком роботи, вихованці навчальних закладів зарядили всіх святковим настроєм, подарувавши чудовий міні-концерт за Новорічними та Різдвяними мотивами, продемонструвавши, що молодь на селі теж різнобічна та талановита і потребує таких же комфортних умов проживання, навчання як і в обласному чи районному центрі.

На даних заходах питання актуальності об'єднання територіальної громади поставало при обговоренні майже всіх питань, адже реалізація більшості проектів потребує спільних зусиль всіх громад які висловили згоду на приєднання з центром в Зеленогірську, а це і ремонт доріг обласного та місцевого значення, капітальні ремонти освітніх, культурних та медичних закладів, будівництво міні-стадіону зі штучним покриттям на базі Зеленогірського опорного навчального закладу, ряд заходів по благоустрою (тротуари, освітлення, огорожі, фонтани, організація дозвілля для молоді), встановлення сонячних батарей, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, охорона правопорядку, пошук інвесторів, переобладнання колишнього цукрового заводу для запуску нового виробництва та багато інших корисних проектів.

При цьому наголошувалось, що останнім часом фінансові можливості вище вказаних громад зросли у два рази, а після завершення юридичної процедури об'єднання ці можливості можуть зрости ще більше, адже останнім часом є реальні можливості залучити для реалізації ряду проектів грантові кошти з іноземних інвестицій, які даються лише на об'єднані громади. 

Громади, попри збільшення повноважень, все ж мають спільні з районом проблеми, які необхідно вирішувати разом. Це поводження с твердими побутовими відходами, транспортна інфраструктура, ремонт доріг державного, обласного та місцевого значення, розвиток промисловості, земельні питання тощо. План регіонального розвитку на найближчі три роки — документ, який буде орієнтиром для керівників району та органів місцевого самоврядування у спільній праці.

По всім сільським радам депутатом Одеської облради Анатолієм Артеменко було рекомендовано використати фінансовий ресурс обласних програм шляхом співфінансування, запланувавши та розробивши проекто-кошторисну документацію для втілення проектів по енергозбереженню, водозабезпеченню та залученню інвестицій та надати відповідні пропозиції для включення до Плану заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.