13.05.2019

Заходи щодо підготовки та проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2019 році

Заходи щодо підготовки та проведення оздоровлення

і відпочинку дітей у 2019 році

 

Любашівською районною радою прийнято та затверджено рішення сесії за №512-VІІ від  28 лютого 2019 р. про забезпечення районної Програми "Відпочинку та оздоровлення дітей на 2019 рік в Любашівському районі":

на підготовку пришкільних таборів з денним перебуванням до відпочинкового сезону в 2019 році з районного бюджету виділено – 50 тис. грн.;  на харчування в пришкільних таборах з денним перебуванням – 400 тис. грн. ( на  одного учня – 23 грн. 42 коп.).

Розпорядженням голови Любашівської райдержадміністрації від               07.05.2019 року №101/Ад-2019 "Про мережу пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням в  закладах загальної середньої освіти Любашівського району", затверджено мережу пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням в яких будуть організовані заходи з  наданням якісними послугами відпочинку влітку 2019 року.

         Наказом відділу освіти, молоді та спорту Любашівської райдержадміністрації від 10.05.2019 р., № 214 "Про проведення об’їздів з організації підготовки та проведення літнього відпочинку дітей в пришкільних таборах з денним перебуванням у 2019 році", яким спільно з Любашівським районним управлінням Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області, відокремленим підрозділом "Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень" разом з членами районної комісії в період з 20 по 24 травня 2019 року планується здійснити об’їзд шкіл з метою перевірки готовності пришкільних таборів з денним перебуванням до відпочинкової зміни.

Вищезазначеним наказом відділу доручено в термін до 29 травня 2019 року, директорами пришкільних таборів з денним перебуванням, здійснити своєчасне отримання всіх дозвільних документів для початку іх роботи та організації здійснення якісного, калорійного харчування, змістовного організованого виховного, спортивно-розважального відпочинку дітей району.

З 03 червня 2019 року планується розпочати роботу 20-ти пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких відпочинком планується охопити 1220 учнів закладів загальної середньої освіти району. Планується 100% (стовідсотково) забезпечити відпочинком, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному ДБСТ або в одній прийомній сім’ї; дітей-інвалідів; дітей з багатодітних сімей; дітей з малозабезпечених сімей; дітей осіб,визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії іх прав"; дітей один із батьків загинули (пропав безвісти у районі проведення АТО,бойових дій чи збройних конфліктах або помер внаслідок поранення, контузії); діти зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;  діти, які перебувають на диспансерному обліку; діти, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; діти, взяті на облік служб як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах; талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій; діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села;діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час акції

17 квітня 2019 року підготовлено та подано до Любашівської ЦРЛ та відокремленого підрозділу "Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень" списки осіб, які будуть працювати в таборах з денним перебуванням в період з 03 червня по 21 червня 2019 року включно               (14 робочих днів), для проведення санітарно-гігієнічного навчання. Здійснюється робота щодо оплати наданих послуг з  проведення дератизаційних робіт, згідно мережі, лабораторних досліджень питної води, яка буде використовуватися для потреб пришкільних таборів.

         Продовжують здійснюватись заходи щодо створення безпечних умов для збереження життя і здоров’я дітей під час  перебування у пришкільних таборах відпочинку з покладанням персональної відповідальності на керівників та працівників пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням за охорону життя і здоров’я дітей, дотримання санітарних, протипожежних правил, правил порядку проведення екскурсій, піших походів, забезпечення якісним харчуванням, змістовним дозвіллям.

Проводиться організаційно профілактична робота щодо взяття під контроль на весь період літніх канікул зайнятість учнів, схильних до скоєння правопорушень та учнів, які виховуються в неблагополучних сім’ях.        

З метою якісного проведення оздоровлення та відпочинку  дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, що проживають в Любашівському районі, Любашівською райдержадміністрацією здійснено розширену інформаційну кампанію, щодо наявних оздоровчих закладів області та державних оздоровчих підприємств України "МДЦ "Артек" Пуща водиця,  Київської області та  "УДЦ «Молода гвардія" м. Одеса, а саме:

-  надано інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо оздоровчих закладів обласного підпорядкування та роботи державних підприємств України "Міжнародний дитячий центр "Артек" й "Український дитячий центр "Молода гвардія", в усіх 20-ти закладах загальної середньої освіти (загальна кількість учнів 3175), здійснено проведення класних батьківських зборів з додатковим розміщенням інформації на шкільних стендах "Для Вас батьки", інформацію отримали батьки та особи що їх заміщують на підставі розпоряджень голови райдержадміністрації, ОБОВ’ЯЗКОВЕ  забезпечення оздоровленням найбільш незахищених категорій дітей.