30.03.2020

Заходи по запобіганню коронавірусу

Вживаємо заходів по запобіганню розповсюдженню коронавірусної інфекції

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 та змін, що внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", та з метою запобігання та поширенню коронавірусної інфекції в Любашівському районі затверджено склад районного оперативного штабу з координації діяльності служб цивільного захисту, закладів охорони здоров'я та органів охорони громадського порядку, створено робочу групу для проведення перевірок протиепідемічного режиму на працюючих об'єктах торгівлі та складено план протиепідемічних заходів щодо запобігання коронавірусній інфекції.

З 17 березня оперативний штаб та робоча група працюють в цілодобовому режимі та кожного дня проводяться оперативні засідання з тими службами які потрібно задіяти у вирішенні того чи іншого питання.

В Любашівському районі введено обмежувальні заходи, направлені на запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19

Призупинено заняття в дошкільних та шкільних закладах, відмінено всі розважальні, спортивні та інші заходи, які передбачають масове скупчення людей. На час карантину, всіма державними установами призупинено прийом громадян, звернення приймаються поштою, в телефонному режимі або через Інтернет-ресурси.

В першу чергу вживаються заходи щодо забезпечення медичних працівників району у достатній кількості засобами індивідуального захисту, створення резерву необхідних медикаментів, придбання необхідного медичного обладнання, спецодягу для медиків. Для цих цілей виділено                 690 тис. грн. сільськими, селищнии радами та з районного бюджету, з них вже на 329 тис. грн. придбано для медичних установ 305 захисних комбінезонів, 410 респіраторів, 40 окулярів, 20 бактерецидних ламп,                           5 тис. 400 масок, 8 стерилізаторів, 1 тис. бахіл, 3 тис. 400 одноразових рукавичок, 200 захисних беретів, антисептиків та дезинфікуючих засобів на 70 тис. грн. Крім того створено резервний фонд який наповнюється з районного бюджету, місцевих бюджетів сільських, селищних рад, а також створено спеціальний фонд від сільгоспвиробників району.

Активні жителі району також самоорганізувалися щоб протидіяти коронавірусу, багато хто дома шиє маски індивідуального захисту самостійно, сільські та селищні ради допомагають їм у придбанні відповідного матеріалу і тому установи та організації району майже забезпечені масками.

В Любашівському районі хворих на коронавірус не виявлено, всі районні служби готові до оперативного реагування в разі виявлення випадків захворювання. Але в цілому в Україні йде тенденція до збільшення кількості хворих.

Госпіталізація хворих на коронавірусну інфекцію планується до інфекційного відділення Одеської міської інфекційної лікарні з дотриманням всіх вимог по недопущенню інфікування медичного та супроводжуючого персоналу.

Любашівський район вже отримав 50 експрес-тестів на коронавірусну інфекцію та 2 особи з району з підозрою на захворювання коронавірусом вже протестовано, на щастя діагноз не підтвердився. Наразі визначені особи ізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом.

Правоохоронними органами разом з санітарними службами постійно здійснюється контроль щодо припинення діяльності торговельних закладів, крім дозволених аптек, банків, продуктових та магазинів, що реалізують засоби гігієни, автозаправок та дотриманням санітарних правил.

Спільно з районним відділенням поліції, сільськими та селищними радами, медичними закладами налагоджено роботу з людьми, які нещодавно прибули з-закордону та в’їжджають на територію району. Їм надіслано рекомендації щодо правил самоізоляції, сімейні лікарі консультують їх у разі потреби.

Згідно з інструкцією, люди що прибули з країн інфекційного ризику або контактували з особами в яких виявлено коронавірус підлягають самоізоляції. Станом на 26 березня налагоджено роботу із спостереження за 40 громадянами, які знаходяться в режимі самоізоляції, за місцем їхнього проживання сімейні лікарі ведуть постійний моніторинг стану їх здоров'я.

Для осіб, які не дотримуються режиму самоізоляції облаштовується приміщення колишньої школи в селі Бобрик Перший для організації обсервації, де будуть облаштовані 20 ліжко-місць, вони перебуватимуть тут на карантині примусово упродовж не менше 14 днів в режимі повної ізоляції з навколишнім оточенням.

Стан заходів з протидії коронавірусній інфекції знаходиться під постійним контролем Любашівської райдержадміністрації.

Всі обмежувальні заходи що проводяться центральною, обласною та районною владою, проводяться з метою безпеки кожного з жителів Любашівського району, національної безпеки і оборони України.

На даний момент все залежить від свідомості кожного з нас. Якщо кожен буде дотримувався всіх санітарних рекомендацій, протягом карантину мінімізує контакти з іншими особами то вірус не з'явиться. Тому до 24 квітня не виходьте нікуди без нагальної потреби, не відвідуйте місця скупчення людей, доримуйтесь правил гігієни та самоізоляції, тримайте дистанцію, мийте руки та одягайте маски.

Я дякую всім хто долучився до боротьби з поширенням короновірусу, та закликаю всіх, хто ще не зробив цього, приєднатися! Тільки разом ми переможемо!

Бережіть себе та будьте здорові!

 

 

Голова Любашівської районної

державної адміністрації                                  Геннадій Бамбура