13.12.2019

Вшанували пам'ять ліквідаторів на Чорнобильській АЄС

13 грудня в селищі Любашівка, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбувся урочистий мітинг за участі учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представників районної влади, громадської організації ради ветеранів, мешканців селища.

Голова райдержадміністрації Віталій Лабуш, голова районної ради Сергій Паровик та Любашівський селищний голова Геннадій Павлов висловили присутнім ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС  слова щирої подяки та пошани.

Пам’ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС вшанували хвилиною мовчання, після чого до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЄС  були покладені живі квіти.

Після покладання квітів ліквідатори-чорнобильці у медіа центрі районної центральної бібліотеки за "круглим столом" поспілкувались з керівниками району, обговорили питання соціального захисту, про надання пільг і компенсацій учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. В свою чергу ліквідатори ділилися своїми проблемами та спільно з посадовцями обговорювали шляхи їх розв’язання.

Завершуючи зустріч, керівники району висловили вдячність всім ліквідаторам, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в екстремальних обставинах під час ліквідації найбільшої техногенної катастрофи планети.

До речі, 12 грудня, у Будинку представництв Одеської обласної ради відбулося урочисте зібрання під час якого було нагороджено почесною грамотою Одеської обласної ради Сергія Алексєєнка за мужність та відвагу, самовідданість і високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

 

Сьогодні ми зі страхом згадуємо ті дні, що стали символом трагедії,  мужності і самовідданості. Тисячі людей створили Саркофаг, укриття, покликане захистити від усепроникаючої радіації. Але самі вони ще кілька років, виконуючи свій борг, залишалися під її смертоносним впливом. Через атомне пекло, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, пройшли сотні тисяч ліквідаторів. Любашівщина відрядила багато своїх фахівців, пожежних, будівельних, медичних працівників – на боротьбу з невідомою та неконтрольованою стихією.

Низький вам уклін, Герої Чорнобиля!