03.09.2020

Євроінтеграція України – топ-пріоритет Уряду

Євроінтеграція України – топ-пріоритет Уряду

На засіданні Уряду було прийнято низку важливих євроінтеграційних рішень, зокрема:

Під головуванням Прем'єр- міністра України створили Комісію для Координації виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка забезпечить ефективну взаємодію на рівні міністерств, а також результативний діалог з Парламентом, бізнесом та громадянським суспільством. Уряд призначив Віцепрем’єрку Ольгу Стефанішину заступницею голови Комісії.

Створили Комісію щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яка має систематизувати роботу органів виконавчої влади, аби досягти рівності у правах та можливостях для жінок і чоловіків у всіх сферах суспільного життя. Очолила Комісію Ольга Стефанішина.

Також Уряд прийняв низку розпоряджень для продовження співпраці України з ЄС у важливих програмах:

Продовжити програму підтримки малого та середнього бізнесу (EU SURE) ще на 1 рік. Основна увага Уряду спрямована на те, щоб підтримати український бізнес під час коронакризи та надати необхідну допомогу більшій кількості підприємців.

Продовжити програму підтримки реформ з розвитку верховенства права в Україні до 2024, а також залучити додаткові 10 мільйонів євро, які будуть розподілені на створення платформи eNotary та системи управління справами про банкрутство, оновлення ключових державних реєстрів, Єдиної системи виконавчого провадження та системи управління документами в Міністерстві юстиції, та інше.

Крім цього, Уряд зробив ще один крок до наближення України до Єдиного цифрового ринку ЄС – впровадив електронний підпис «Смарт-Дія» для ідентифікації фізичних осіб через застосунок Дія для отримання електронних довірчих послуг без особистої присутності.

Такі рішення Уряду зроблять зближення України з ЄС ще більш системним та послідовним, а голос українського бізнесу та громадянського суспільства в цьому процесі – ще більш вагомим.