02.08.2019

Виїзна нарада з питань реформування Любашівської центральної лікарні

Виїзна нарада з питань реформування Любашівської центральної лікарні

 

В Любашівському районі, паралельно з впровадженням реформи децентралізації, продовжується реформа системи охорони здоров’я. Це питання постійно знаходиться у центрі уваги громадськості та органів місцевої та виконавчої влади.

01 серпня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Віталія Лабуша та голови районної ради Сергія Паровика відбулася виїзна нарада з питань реформування вторинної ланки медицини в Любашівському районі за участю голів ОТГ, голів сільських рад, представників фінансового управління, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, підрядчиків та виконавців робіт.

Спочатку присутні оглянули хід проведення ремонтних робіт які ще проводяться, та які вже проведені на території ЦРЛ, встановлене нове медичне обладнання та об'єкти, які потребують також кардинальних змін, але мають не зовсім закінчений та привабливий вигляд.

 

Після оглядин, на нараді акцентувалась увага на тому, що сільським радам та ОТГ ще в березні були доведені певні суми за результатами досягнутих домовленостей, які вони повинні були спрямувати на здійснення заходів спрямованих на розвиток медицини вторинної ланки. Надія Житнюк, начальник фінансового управління райдержадміністрації проаналізувала стан надходжень в розрізі сільських рад, також узгодили остаточну суму відповідно до кошторису на завершення ремонтних робіт.

"Процес реформування медицини в районі, як і по всій країні, триває. Місцева влада зі свого боку й надалі буде робити все можливе, аби реформа в нашому районі пройшла гідно та ефективно, а якість надання медичних послуг населенню покращувалась", - зазначив Віталій Лабуш. Після оглянутих ремонтних робіт всі присутні могли на власні очі пересвідчитись що їхні фінансові надходження були спрямовані на конкретні справи, тому рекомендував інформувати про це місцевих платників податків та сільгоспвиробників.

 

Сергій Паровик у своєму виступі, зауважив, що за останній рік в Любашівській ЦРЛ значно зросла кількість надскладних операцій (469 операцій), що свідчить про фаховість, професіоналізм хірургів та медичного персоналу, а також і довіру пацієнтів до медиків. У Любашівському районі завдяки співфінансування з обласного, районного та місцевих бюджетів сьогодні ремонтуються палати терапевтично-неврологічного відділення, відділення невідкладних станів, приймальні, лікарські палати,  закуповується нове сучасне медичне обладнання, відремонтоване дитяче відділення. А головне, нарешті придбані холодильники для моргу, який на даний час ремонтується, щоб в подальшому місцеві жителі не їздили за довідками до судмедсперта до інших районів.

Головний лікар Любашівської ЦРЛ Дмитро Фомін детально розповів, які вимоги висуваються для реформування вторинної ланки. Поінформував про ті позитивні зрушення, які вже відбулися: ремонтуються відділення, облаштовуються сучасні операційні, прийомні та інші палати, за державні кошти придбано надсучасний  флюорограф, закуповується нове медичне високоякісне обладнання, приходять нові високопрофесійні кадри для яких на території лікарні будується нове житло, до речі деякі молоді лікарі та інтерни вже поселились, навіть речі ще не встигли розкласти.

Тож є надія, що завдяки всім позитивним змінам що відбуваються за активної підтримки місцевої влади, хворі все частіше будуть звертатися за медичною допомогою до місцевих лікарів, а не до спеціалістів інших районних, обласних або столичних лікарень.

 

Ще одне питання розглянули на нараді, це виконання постанови Кабінету Міністрів України № 616 від 26 червня 2019 року щодо порядку та умов
надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. На виконання даної постанови, було надано доручення Любашівському ОТГ, Зеленогірському ОТГ та сільським радам визначити напрямки та обсяги бюджетних субвенцій для придбання житла дітям-сиротам, створити на місцях відповідні комісії та подати до служби у справах дітей оновлені списки дітей-сиріт, які мають потребу у житлі.

Післямова. На першому етапі медичні заклади первинної допомоги, які підписали договір із НСЗУ, перейшли на нову систему фінансування: держава не утримує заклад, а оплачує медичні послуги, надані цим закладом конкретному пацієнту. Лікарі медичного закладу первинної допомоги укладають декларації з пацієнтами, а НСЗУ оплачує послуги,  так реалізується принцип "гроші йдуть за пацієнтом".

Наступним етапом є повномасштабна реформа вторинної ланки надання медичної допомоги, підготовка до якої  уже стрімко стартувала в Любашівському районі (дивіться фото).