29.03.2019

Відзначення 75-ї річниці визволення Любашівського району від німецько-фашистських загарбників.

 

 

 

 

Відзначення 75-ї річниці визволення Любашівського району від німецько-фашистських загарбників.

 

29  березня в Любашівці біля Меморіалу загиблому солдату проведено мітинг з нагоди передачі Всеукраїнської Естафети пам'яті "Слава визволителям України", з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення України та Одеської області області у Другій світові війні 1939-1945 років від німецько-фашистських загарбників. У заході прийняли участь ветерани війни, молодь, районні громадські організації, працівники підприємств, установ та організацій району, керівники району, представники громадськості.

Перед початком мітингу виступив ветеранський хор "Стожари" з піснею "Степом, степом...".

- Ця визначна подія в історії Любашівщини ніколи не повинна стертися в пам’яті земляків, - сказав голова Любашівської районної державної адміністрації Віталій Лабуш. В ході бойових дій, на різних фронтах Другої Світової війни на території України, республік колишнього Радянського Союзу, країн Європи загинуло більше чотирьох тисяч любашівчан. Згадаємо і пом’янемо добрим словом тих, хто не повернувся додому з війни.

З привітальним словом до громадськості звернулись  голова Любашівської районної ради Сергій Паровик, Любашівський селищний голова  Геннадій Павлов, військовий комісар Любашівського військового комісаріату полковник  Віталій Бровченку та голова Любашівської  районної  організації  ветеранів  в   Одеській  області Галина Слободзян.

Було винесено та передано Штандарт  ІІ  Українського  фронту   голові  Любашівської  районної державної  адміністрації та  голові  Любашівської  районної організації  ветеранів в Любашівському  районі Одеської  області.  02 квітня, символи  Всеукраїнської естафети пам’яті  будуть   передано представникам   Ширяєвського  району.

Пам'ять загиблих воїнів – визволителів вшанували хвилиною мовчання та поклали живі квіти до Меморіалу.

З  метою  вшанування  подвигу українського  народу, проходитиме обласний етап  Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава  визволителям  України» який стартує:

 На міжобласному рівні:

- 2квітня 2019 року об 11:00 ( на кордоні областей між населеними пунктами Кошари та Коблево) проводиться зустріч делегацій Одеської та Миколаївської областей;

- 2квітня 2019 року о 12:00 («площа Перемоги» м. Южне) за участю делегації Лиманського району проводяться урочисті заходи з передачею символів Естафети від делегації Миколаївського району, делегації Одеської області;

На державному рівні:

 - 28 жовтня 2019 року відзначається 75-та річниця визволення України  від нацистських загарбників у роки Другої світової війни (1939-1945 років).

Під час завершального етапу Естафети – 28 жовтня 2019 року делегації Одеської області передає атрибути Всеукраїнської  естафети пам’яті у Національний музей Другої світової війни 1939-1945 років (м. Київ) на довічне збереження.