28.12.2018

У Любашівському районі продовжується формування єдиного плану перспективного розвитку району на 2019-2021 роки.

У Любашівському районі продовжується формування єдиного плану перспективного розвитку району на 2019-2021 роки.  

 

Процес формування перспективного плану включає попередні консультації з громадськістю, бюджетними фахівцями та активом сіл.

Тому 27 грудня, відбулись чергові громадські слухання в Познанській та Ясенівській сільських радах, які провів голова райдержадміністрації Віталій Лабуш за участі депутатів, працівників установ, організацій та активних жителів села.

Під час обговорення, голова Любашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш запевнив, що всі намічені плани перспективного розвитку території на 2019-2021 роки реальні та будуть здійснені. Адже, залучаючи кошти державного, обласного, районного та місцевих бюджетів, інших внесків не заборонених законом, можливо вирішити важливі питання життєдіяльності територіальних громад та  поліпшити якість життя населення. Закликав жителів сільських рад приймати більш активну участь в інвестиційних проектах та інших  проектах соціально-економічного розвитку, залучаючи на розвиток громади кошти із різноманітних джерел. Під час громадських слухань обговорили також питання реалізації реформи децентралізації, зокрема говорили про ті можливості, які можуть отримати громади від децентралізації.

Після жвавих обговорень були запропоновані першочергові об’єкти для включення їх до Перспективного плану:

- по Познанській сільській раді були внесені пропозиції щодо необхідності заміни даху, ремонту приміщень школи, дитячого садка, використання дахів даних приміщень для встановлення сонячних батарей, водозабезпечення, продовження вуличного освітлення, а також благоустрою;

- по Ясенівській сільській раді пропонували ремонт та енергозберігаючі заходи навчального закладу, створення на базі амбулаторії міжрайонного кардіоцентру Одеської області для дітей, водозабезпечення, будівництво ринку після створення ОТГ;

По всім сільським радам депутатом Одеської облради Анатолієм Артеменко було рекомендовано використати фінансовий ресурс обласних програм шляхом співфінансування, запланувавши та розробивши проекто-кошторисну документацію для втілення проектів по енергозбереженню, водозабезпеченню та залученню інвестицій та надати відповідні пропозиції для включення до Плану заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

Окрім того, по всім сільським радам піднімалися питання необхідності ремонту доріг та продовження інвентаризації землі.