08.06.2018

Семінар-нарада з головами виконавчих комітетів сільських, селищних рад

 

Семінар-нарада з головами виконавчих комітетів сільських, селищних рад

 

07 червня проведено семінар-нараду з головами виконавчих комітетів сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад по питаннях виконання делегованих їм повноважень органів державної виконавчої влади під керівництвом т.в.о. голови райдержадміністрації Валерія Мочуляка.

Заступником військового комісара Олександром Скрипкою було проаналізовано питання співпраці з сільськими/селищними радами щодо поставленого завдання щодо оповіщення та відбору резервістів військової частини А2227 на базі навчального центу (с.Дівички, Київської області) у липні 2018 року, по 5 осіб від кожної  сільської ради віком до 40 років. Дано доручення до 13 червня відпрацювати дане питання, провести звірку резервістів та щоденно доповідати про хід відбору кандидатів на зазначені збори.

В ході семінару-наради  її учасників проінформовано:

- про новий порядок надання житлових субсидій населенню (Доповідач: Зелінська Тетяна Володимирівна - начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації);

- про виконання листа ПАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» від   20.04.2018р. №101/09/03-2569 щодо правил охорони електричних мереж. Про проведення заходів з питань цивільного захисту в Любашівському районі (Доповідач: Бурлака Микола Володимирович – головний спеціаліст з питань цивільного захисту райдержадміністрації.

Головний лікар ЦПМСД Ратушняк Григорій Павлович проаналізував стан укладення декларацій з населенням на надання медичних послуг сімейними лікарями району. Дано доручення працівникам ЦПМСД виїздити з комп'ютерним обладнанням на територію сільських рад для підписання декларацій з тими категоріями населення, яке не має можливості добратись до райцентру самостійно, а також підготувати відповідний інформаційний матеріал в районній газеті "Хлібороб".

Завідувач сектору по зв’язкам з громадськістю та пресою райдержадміністрації Науменко Вероніка Павлівна поінформувала про реалізацію Закону України «Про добровільне об'єднання громадян» в Любашівському районі (на виконання доручення п.1.3 Протоколу №19-ОН селекторної наради облдержадміністрації з головами райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення від 30.05.2018 року). По даному питанню сільським та селищним радам було рекомендовано посилити роботу по напрямкам ініціювання створення об’єднаних спроможних громад навколо потенційних центрів, визначених Мінрегіонбудом для Одеської області, можливості приєднання сільських рад до вже створених об’єднаних громад, доцільності створення об’єднаних громад поза переліком потенційних центрів при наявності  розрахунків спроможності запропонованих громад. Наголошувалось, що процес добровільного створення ОТГ добігає кінця і має завершитися у 2018 році. Питання створення ОТГ постійно обговорюється в Кабміні та Адміністрації Президента. Не виключено, що 2018 рік – буде останнім, коли вони створюються добровільно. Тому потім будуть окремі постанови, якими держава завершить процес створення ОТГ вже зверху.

Начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Козак Леонід Анатолійович доповідав про благоустрій населених пунктів району відповідно до Типових правил благоустрою населеного пункту, які затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 р. №310.

Також було розглянуто стан використання у 2018 році субвенції з державного, місцевого та районного бюджетів на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа та про роботу щодо створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей району. Доповідачі, Харітон Олена Анатоліївна - начальник  служби у справах дітей райдержадміністрації та Самойленко Ірина Олексіївна - директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації наголошували на важливості вирішення даних питань, проаналізували готовність сільських та селищних рад співфінансувати районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. На реалізацію даної Програми із районного та місцевих бюджетів вже виділено 90 тис. грн., ще буде розподілено кошти по районам з обласного бюджету. На даний час триває робота щодо пошуку впорядкованих нотаріально оформлених житлових приміщень та земельних ділянок на відповідних територіях, з метою їх подальшого придбання вищевказаним особам. Наголошувалось також на необхідності посилення роботи в напрямку пошуку кандидатів у прийомні батьки та створення прийомних та патронатних сімей

Головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Лохматов Євген Кирилович поінформував про виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» в розрізі сільських рад, зокрема зазначив що на даний час робота органів місцевого самоврядування на виконання зазначеної Постанови недостатня, тому що з 590 голів ВРХ які підлягають дотації лише на 82 подані документи.