18.05.2020

Підсумки роботи за 100 днів роботи голови Любашівської РДА

Минуло 100 днів, як на посаді голови Любашівської районної державної адміністрації перебуває Геннадій Бамбура. Це час, коли прийнято підбивати перші підсумки роботи.

 

- Ви обійняли відповідальну посаду керівника району в дуже нелегкий для України, її народу час. З якою програмою дій розпочали Ви свою відповідальну посаду і чи вдалося Вам втілити в життя намічене?

 

- Я почав працювати головою Любашівської РДА на початку року, коли бюджети та видатки на 2020 рік вже були заплановані. Тому основним завданням було виконання районного бюджету, виконання програм розвитку на 2020 рік, розподілення видатків на вже визначені роботи, спрямування вільних коштів на вирішення соціально-економічних проблем району, будівництво та ремонти закладів соціальної сфери. Я представляю президентську вертикаль влади, тож чітко виконую завдання, які ставить Президент України перед виконавчою гілкою влади. Сам родом з Любашівщини, тут живе моя родина, проблеми району мені добре знайомі.

Відверто кажучи, був готовий до різних сценаріїв розвитку подій, але COVID-19 вніс свої, ні ким непередбачувані корективи. Таким чином, фактично всі намічені напрямки роботи змінили свої пріоритети. Усе це не могло не вплинути на життя і нашого району. На жаль,  в Любашівському районі також з'явився перший пацієнт, хворий на COVID-19, але не було масових захворювань, як у сусідніх районах Одеської області.

Вся організаційна робота по боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції на території району проводилась через рішення засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та оперативного штабу з координації діяльності служб цивільного захисту, закладів охорони здоров'я та органів охорони громадського порядку.

Щодня проводяться оперативні засідання штабу з тими службами, які потрібно задіяти у вирішенні того чи іншого питання. З початку 2020 року проведено 11 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій де були прийняті рішення щодо обмежувальних заходів, направлених на запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 

Одним з основних напрямків було забезпечення фінансування медичних закладів району з метою належної підготовки до роботи в період карантину та боротьби з коронавірусною інфекцією. З цією метою залучено коштів 1162,8 тис.грн., з них

- передбачено в місцевих бюджетах – 656,0 тис.грн.

- власні кошти медичних закладів – 14,6 тис.грн.,

- спонсорська допомога Асоціації СГП – 292,2 тис.грн.,

- спонсорська допомога БО «Фонд Андрія Портнова» - 200,0 тис.грн.

- спонсорська допомога БО «Корпорація Монстрів» - 451,1 тис.грн.

 

використано бюджетних та позабюджетних коштів – 754,1 тис.грн., з них

- з місцевих бюджетів – 374,1 тис.грн.

- власні кошти медичних закладів – 14,6 тис.грн.,

- спонсорська допомога Асоціації СГП – 165,4 тис.грн.,

- спонсорська допомога БО «Фонд Андрія Портнова» - 186,2 тис.грн.

- спонсорська допомога БО «Корпорація Монстрів» - 451,1 тис.грн.

 

Також значна допомога надійшла від Уряду міста-побратима Ліньї Китайської Народної Республіки, які безкоштовно надали 10 тис. масок індивідуального захисту.

 

Для боротьби з Covid-19 поповнено районний матеріальний резерв на 22 тис. грн. на паливно-мастильні матеріали та 6 тис. грн. на продукти харчування.

 

Для потреб медичних закладів району (ЦРЛ, ЦПМСД, екстрена медична допомога, лабораторний відділ) придбано з залучених коштів: маски медичні - 9280, захисні костюми  одноразові - 447, окуляри захисні - 111, медичні халати одноразові - 272, респіратори FFP-2 - 1967, респіратори FFP-3 - 90, щиток для лиця - 109, рукавички не стерильні - 13960, рукавички подовжені - 600, чоботи резинові - 14, захисний костюм багаторазовий водонепроникний - 98, захисний костюм багаторазовий - 10, шапочки медичні одноразові - 1000, антисептичні засоби - 170,0л., деззасоби для обробки - 283л.

 

Із залучених коштів 142,8 тис. грн. витрачено на придбання медичного обладнання (стерилізатори, бактерицидні лампи, опромінювачі, інше), та на 211,1 тис. грн. отримано обладнання від благодійників. Крім цього, придбано або отримано у вигляді спонсорської допомоги - медикаменти та витратні матеріали, реактиви, пробірки, продукти харчування, бензин, дизельне пальне інше. Також для Любашівської ЦРЛ придбано 4 апаратів штучної вентиляції легень та планується придбати наркозно-дихальний апарат та кисневий генератор.

 

Велика увага в районі приділяється виявленню осіб з підозрою на Covid-19.

Спільно з районним відділенням поліції, сільськими та селищними радами, медичними закладами налагоджено роботу з людьми, які нещодавно прибули з-закордону та в’їжджають на територію району. Їм надіслано рекомендації щодо правил самоізоляції, сімейні лікарі консультують їх у разі потреби. Робота була організована з початку карантину, що дало можливість контролювати вказану категорію осіб. В цілому по району виявлено таких 108 осіб, із яких на карантині на самоізоляції ще перебувають  11 осіб. 

 

При Любашівській центральній районній лікарні створено дві мобільні медичні бригади щодо збору біологічного матеріалу для лабораторної діагностики методом ПЛР з виявлення коронавірусної інфекції, які перевіряють всіх хворих з підозрою на пневмонію. Таких осіб було четверо, вони протестовані, результат негативний. Всього методом ПЛР обстежено 12 осіб. Кожна бригада  забезпечена в необхідній кількості масками, рукавичками, захисними костюмами та іншими засобами індивіального захисту.

По випадку захворювання у селі Ясеново Друге протестовано 8 контактних осіб та сама хвора. Результати тестів  у  всіх  негативні. З сім'єю та всіма контактними особами налагоджена тісна комунікація, крім роз'яснень сім'ї надавалась допомога продуктами харчування, засобами індивідуального захисту, дезинфікційними засобами та кормами для домашньої худоби. Зроблено повторний відбір зразків для ПЛР тестування по підозрілій на захворювання Covid-19 громадянці. На щастя, результат також виявився негативний, тож на 12 травня 2020 року хворих на Covid-19 в Любашівському районі немає.

Для успішного дотримання карантинних заходів велику роль відіграла співпраця між райдержадміністрацією, районною радою, обласною радою і облдержадміністрацією, сільськими, селищними радами, Асоціацією сільгоспвиробників Любашівського району, що дало змогу забезпечити медичних працівників району у достатній кількості засобами індивідуального захисту, створити резерв необхідних медикаментів, придбати необхідне медичне обладнання, спецодяг, антисептики та дезинфікуючі засоби.

 

- Як допомогали найменш захищеним верствам населення?

 

-Не залишились без уваги громадяни похилого віку. В рамках реалізації  спільного проекту Мінсоцполітики та мережі магазинів «АТБ»  на території Любашівського району продуктовими наборами  забезпечено 937 жителів району (одиноким та одиноко проживаючим пенсіонерам, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим мало захищеним верствам населення).

Видача продуктових наборів особам, згідно списків узгоджених управлінням соціального захисту із сільськими радами та ОТГ, проводилась мобільними бригадами (яких створено в районі 13) за участі представників сільських, селищних рад та Територіального центру.

У відділенні соціального обслуговування вдома Територіального центру перебуває 271 особа, які 100 % забезпечені продуктовими наборами. За потреби надається допомога соціальними працівниками в одержанні пенсій, закупівлі продуктів, медикаментів таким особам.

   В відділенні стаціонарного догляду для постійного та тимчасового проживання перебуває 29 осіб, продуктами харчування, медикаментами та засобами особистої гігієни забезпечені в повному обсязі. Створено резерв продуктів харчування на місяць наперед.

Крім того, за рахунок коштів бюджету Любашівської ОТГ продуктовими наборами забезпечена  91 особа.

За рахунок благодійного фонду «Доброє начало» м. Одеси надано продуктові набори  34-м  жителям Троїцької сільської ради.

Благодійною організацією м. Одеси в особі Петра Ємельянова передано продуктові набори 45 – ти сім`ям, які проживають на території Троїцької сільської ради та  40 продуктових наборів передано Службі у справах дітей, для забезпечення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

- Як проходила робота в райдержадміністрації та освітніх закладах в умовах карантину?

У навчальних закладах Любашівського району призупинено навчальний процес з 12 березня, обмежено відвідування дошкільних навчальних закладів шляхом створення чергових груп для дітей які залишаються без батьківського нагляду, обмежено проведення  культурно-масових, спортивних та інших заходів. Натомість освітній процес було організовано методом запровадження елементів дистанційної форми навчання дітей під час карантину. Станом на 06 травня року в закладах освіти району навчається 1868 здобувачів освіти, всі без виключення охоплені різними формами дистанційної освіти. Однак спостерігається низька активність участі у 19 % дітей.

 

На час карантину всіма державними установами призупинено прийом громадян, звернення приймаються поштою, в телефонному режимі або через Інтернет-ресурси.

Під час карантину 44 державних службовців Любашівської райдержадміністраціїуспішно завершили базовий курс із цифрової грамотності (початковий рівень) для державних службовців обсягом 2 години на тему "Цифрова грамотність державних службовців 1.0. на базі інструментів Google". Ми маємо навчитися працювати в нових умовах, тому знання новітніх цифрових технологій необхідне для кожного.

Незважаючи на карантин, взяли участь  у Всеукраїнській акції "Озеленення України" в ході якої використано коштів місцевих бюджетів сільських рад, об’єднаних територіальних громад району на загальну суму 163,7 тис. грн. та висаджено 1080 саджанців дерев.

 

Не залишаємо без уваги ще один напрямок державної політики, це забезпечення реалізації прав дитини на життя, здоров'я, освіту, всебічний розвиток та сімейні форми виховання. Станом на 29 квітня в районі функціонує 2 прийомних сім’ї, в яких виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одні з перших в області ми створили патронатну сім'ю.

 

- На початку року в районі було розпочато чи продовжено ряд важливих проектів в галузі будівництва, ремонту об'єктів. На якій стадії вони сьогодні?

 

-   Розпочато ремонтні роботи у закладах освіти району, зокрема проводиться капітальний ремонт електромережі, дахів, фасадів, внутрішніх приміщень, заміна вікон та дверей у Бобрицькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (с. Янишівка), Новокарбівській ЗОШ І-ІІ ст., Гвоздавському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Троїцькому НВК "ЗОШ І ст. - ДНЗ", Троїцькій ЗОШ І-ІІІ ст.

На території Любашівської центральної лікарні проводиться капітальний ремонт приміщень моргу і стерилізаційного відділення, по сільським радам капітально ремонтуються приміщення амбулаторії в селі Гвоздавка Друга та ФАПу в селі Гвоздавка Перша.

 

- Які завдання поставили перед собою до річниці на посаді голови райдержадміністрації?

 

- Перш за все, ми повинні дбати про добробут простих людей, тому основними завданнями є:

1. Створення ефективної і прозорої системи охорони здоров'я в медичних закладах району;

2. Реалізація в районі реформ, що проводяться на державному рівні: децентралізація, медична та освітня реформа;

3. Створення нових робочих місць та підвищення рі