11.01.2019

"Мобільна поліклініка" в Любашівці: перший день роботи

"Мобільна поліклініка" в Любашівці: перший день роботи

 

10 січня в Любашівській центральній районній лікарні проводився безкоштовний медичний огляд мешканців селища Любашівка, а також сусідніх сіл за проектом "Мобільна поліклініка – рівний доступ селян Одещини до якісної медицини", який створено за ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Володимировича Степанова та є частиною реформи сільської медицини, якій дав старт Президент Петро Порошенко.

«Мобільна поліклініка» виявляє найбільш поширені хвороби на ранніх стадіях. За потреби пацієнтів направляють для обстеження та лікування у спеціалізовані медичні заклади. Діагностика безкоштовна, гарантована державним пакетом, здійснюється тільки при направленні від сімейного лікаря. 

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує  - 9730 чол.

Попередньо на обстеження до лікарів (кардіолог, офтальмолог, гінеколог, ендокринолог, спеціаліст ультразвукової діагностики та мамолог) було заплановано близько 125 осіб із смт. Любашівка, не дивлячись на погодні умови за професійною консультацією звернулося  163   осіб, з них жінок – 113 осіб.

Зокрема  на УЗД-діагностику потрапили 48  чол., до ендокринолога – 20 чол., до кардіолога – 39 чол., до офтальмолога – 35 чол., до гінеколога – 21 чол., також при огляді гінекологом було взято 15 цитологічних мазків.

З усіх оглянутих було в перше встановлено діагнози -  37  чол.

У Любашівську   ЦРЛ направлено - 9    чол., а на дообстеження і лікування у обласні лікувальні заклади –  12    чол.

Двоє хворих: одну з підозрою на онкопатологію молочної залози та іншу щодо новоутворення нирки терміново направлені на до обстеження в онкодиспансер.

Одну жінку після огляду лікаря-гінеколога госпіталізували до гінекологічного відділення Любашівської ЦРЛ.

 Усе населення, яке звернулося за консультацією у мобільну поліклініку приємно вражене професіоналізмом і добрим ставленням медичного персоналу.

На 11 січна 2019 року буде продовжено роботу «Мобільної поліклініки» в смт. Зеленогірське Любашівського району, а 14 січня в с. Троїцьке.

 

Заступник головного лікаря КНП  

"Любашівський районний центр  

первинної медико-санітарної допомоги  

Любашівської районної ради Одеської області                    Людмила Білоус