08.01.2019

Мобільна поліклініка на Любашівщині

 

Мобільна поліклініка на Любашівщині

 

12 грудня 2018 року  стартував новий регіональний проект «Мобільна поліклініка — рівний доступ селян Одещини до якісної медицини», який був презентований головою Одеської облдержадміністрації Максимом Степановим під час розширеної апаратної наради, яка відбулась 10 грудня цього року. Протягом грудня бригади лікарів-спеціалістів мобільної консультативно-діагностичної поліклініки працювали в Савранському, Кодимському, Ананьївському та Балтському районах області.

В Любашівському районі  мобільна поліклініка працюватиме 3 дні: 10 січня — в смт Любашівка, 11 січня — смт Зеленогірське, 14 січня — в с. Троїцьке.

Даний проект надає можливість мешканцям нашого району отримати консультації найкращих фахівців обласних медичних закладів.   Команда фахівців: кардіолог, офтальмолог, гінеколог, ендокринолог та спеціаліст ультразвукової діагностики — проводитиме огляд жителів району, які в першу чергу потребують допомоги. Працюватиме також мобільний мамографічний кабінет. Потім ці дані направлятимуть до кращих одеських фахівців, тобто завдяки телемедицині кожен мешканець району, навіть з найвіддаленіших сіл, зможе отримати найякіснішу медичну допомогу на місці.

Цей проект системний і розрахований не на один рік.   Огляди проводитимуться за реєстраційними листами та лише після направлення від сімейного лікаря. У другу хвилю медичні консультації зможуть отримати вже ті, хто хоче попередити хворобу. Так, поступово всі мешканці району зможуть отримати якісну медичну допомогу на місцях, навіть ті, що проживають у найвіддаленіших куточках.

Даний проект реалізується в рамках національної та обласної програм «Доступна медицина» на виконання ініціативи Президента України П.О. Порошенка, яка наближає якісну спеціалізовану медичну допомогу до кожного мешканця Одеської області незалежно від місця проживання.

Григорій РАТУШНЯК,

головний лікар КНП «Любашівський РЦПМСД Любашівської РР Одеської області».