24.03.2020

Любашівський район готується протистояти епідемії коронавірусу

Любашівський район готується протистояти епідемії коронавірусу – закуповує спецодяг для медиків, готує місця для обсервації, щиють своїми силами маски індивідуального захисту.

Кожного дня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Геннадія Бамбури працює районний штаб ТЕБ та НС з коригування діяльності всіх служб, установ, підприємств та відповідного реагування з метою запобігання коронавірусної інфекції в районі.

Сьогодні, на нараді також обговорили питання облаштування приміщення колишньої школи в селі Бобрик Перший для організації обсервації, де будуть облаштовані 20 ліжко-місць для здорових осіб та тих, які контактував з хворими на коронавірус. Передбачається, що мешканці Любашівського району, які мали контакт із хворими на COVID-19, перебуватимуть тут на карантині упродовж не менше 14 днів.

Стосовно ж виявлення підтверджених випадків захворювання наголошено: хворих буде терміново направлено до інфекційного відділення Любашівської центральної районної лікарні з дотриманням всіх вимог по недопущенню інфікування медичного та супроводжуючого персоналу.

Голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура відзначив, що зараз районною владою вживаються всі заходи, які передбачені законодавчими та санітарними нормами в рамках режиму запровадження карантину і спрямовані вони на недопущення розповсюдження інфекції. Всі галузі господарства району мають бути готовими та в достатній мірі поінформовані про механізми своєї роботи у випадках розповсюдження хвороби. Кожен керівник, кожна посадова особа має чітко дотримуватись відповідних інструкцій і лише за цих умов загрози здоров’ю жителів району будуть мінімізовані. В Любашівському районі хворих на коронавірус не виявлено, але всі районні служби готові до оперативного реагування в разі виявлення випадків захворювання.

Зі свого боку, депутат Верховної Ради України Степан Чернявський, не залишається осторонь та в режимі постійного онлайн зв'язку з керівництвом району намагається вирішити питання забезпечення із державного бюджету та інших фінансових джерел засобів захисту, щоб можна було проводити дослідження інфікованих та придбання тестів на виявлення коронавірусу.

В свою чергу керівництво райдержадміністрації закликає також і мешканців району з максимальною відповідальністю та серйозністю віднестись до ситуації, що зараз складається в державі.  Найголовніше у нинішній ситуації – уникати місць скупчення людей, стежити за власним самопочуттям та не ігнорувати перші симптоми гострих інфекційних захворювань, не займатися самолікуванням.