06.11.2018

Громадське слухання

Громадське слухання

05 листопада, за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту Любашівської райдержадміністрації проведено консультації з громадськістю по питанню ліквідації Янишівської загальноосвітньої школи I-II ступенів.

В публічному громадському обговоренні прийняли участь 50 жителів Бобрицької сільської ради, члени робочої групи щодо підготовки  проведення консультацій з громадськістю  по питанню ліквідації Янишівської ЗОШ I-II ступенів, головаЛюбашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш, заступник голови Любашівської райдержадміністрації Дмитро Михайлов, Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, голова Громадської ради при Любашівській райдержадміністрації Людмила Компан та голова Любашівської районної організації профспілки працівників освіти та науки України Валерій Бондаренко.

Кожен з учасників зборів мав змогу висловити свої міркування та задати питання. Всі керівники району наголошували, що зазначене рішення жодним чином не означає позбавлення дітей Бобрицької сільської ради права на освіту. Навпаки, дане рішення дозволить при менших фінансових затратах дати дітям більш якісну освіту, адже розпочата реформа освіти ставить дитину у центрі уваги. Кожен з батьків хоче, щоб його дитина не змарнувала свої таланти, самореалізувалася, була успішною і щасливою у подальшому житті.     

На жаль, у сфері освіти у сільській місцевості є низка проблем. Якість освіти є нижчою, ніж у містах та районних центрах. Наявні малокомплектні школи, неефективна мережа, низький рівень матеріально-технічного забезпечення сільських шкіл, часом відсутні кваліфіковані вчителі. Утворення об’єднаних територіальних громад є шансом для серйозної модернізації шкіл.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Любашівської райдержадміністрації Анатолій Крячик пояснив, що болюче питання щодо оптимізації навчальних закладів Бобрицької сільської ради вже не раз обговорювалось місцевою владою з громадськістю, батьківськими комітетами шкіл, але далі вже тягнути немає куди. Після того, як Бобрицька сільська рада увійде до складу Любашівської селищної об'єднаної територіальної громади, вона просто не буде спроможна утримувати три школи які зараз утримуються з районного бюджету.

Тому в листопаді,  на черговій сесії районної ради, буде прийняте рішення, з урахуванням думки громадськості, про ліквідацію Янишівської загальноосвітньої школи I-II ступенів. Потім на базі ліквідованої Янишівської школи, як варіант можна створити базову школу куди ввести педагогічні та учнівські колективи з нині існуючих ще двох Бобрицьких шкіл.

Вигідне географічне розташування сільської ради з існуючою дорожньою інфраструктурою дозволить забезпечити підвіз дітей до базової школи. Це процес поступовий і буде проводитися по закінченню навчального року. Педагогічні кадри будуть завчасно попереджені про ліквідацію навчальних закладів та максимально збережені.