09.07.2018

Допомога місцевому самоврядуванню від Асоціації міст України

Допомога місцевому самоврядуванню від Асоціації міст України

 

06 липня представники Одеського регіонального відділення Асоціації міст України, спільно з головою Любашівської селищної об'єднаної громади Геннадієм Павловим, головою райдержадміністрації Віталієм Лабушем провели робочу зустріч з активом району, сільськими та селищними головами на тему об'єднання територіальних громад.

На початку розмови Геннадій Павлов повідомив що Любашівська селищна ОТГ увійшла до складу Асоціації міст України для отримання правової допомоги, консультацій та обміну досвідом з метою забезпечення вимог законодавства України в реформі децентралізації.

Представники Одеського регіонального відділення Асоціації міст України розповіли присутнім про розвиток тих об’єднаних територіальних громад, які вже функціонують у Одеській області. Зосередили увагу на інфраструктурних проектах та співпраці з міжнародними фондами. Обговорили питання фінансової децентралізації, державних сувбенцій на розвиток громади, роз'яснили різницю фінансування нинішньої моделі органів місцевого врядування та ОТГ. Торкнулися питання коштів, які були недоотримані цими сільськими радами через те, що за 3 роки реформи вони досі не утворили ОТГ. Окрему увагу консультанти приділили проведенню громадських слухань під час об’єднання чи приєднання, оформленню відповідної документації та дотримання всіх строків.