11.10.2018

День Довкілля

День Довкілля

 

Багато хто сьогодні в Україні говорить про те, що "країна розвалилася", не правда, є ще свідомі люди.

10 жовтня, після обіду, на заклик прийняти участь в акції Дня Довкілля, яку провела Любашівська селищна рада разом з Любашівською райдержадміністрацією відгукнулось близько 150 чоловік, в основному працівники держустанов (райдержадміністрація і районна рада) та Любашівської селищної ради. 

Виїхавши за межі Любашівки біля автодороги Київ-Одеса в сторону Червоного Орача в першу чергу розчистили посадку від скляних та пластикових пляшок, викинутих цілих мішків зі сміттям, різних упаковок, битого скла, будівельних відходів,  розгребли цілі острови з побутових відходів. Загалом вивезли 10 (!) причепів побутового сміття, а також розчистили посадку від заростей, чагарників та сухостою.

І цей жах створюють люди які живуть поруч з нами. При тому що в Любашівці є можливість заключивши договір з селищною радою та заплативши лише 10 грн. в місяць, взагалі не мати проблем з вивозом сміття, працівники КП "Джерелокомунсервіс" під'їдуть до двору, заберуть і відвезуть у відведене місце побутові відходи.

- Звичайно, це ще не кінцевий результат, - зазначив голова Любашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш. - Хочемо найближчим часом, за сприятливої погоди, ще провести не одну таку акцію по ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Місцева влада може прибрати сміття, а от чи може місцева громада не смітити, а то існують деякі споживачі які живуть по принципу: "а після нас хоч потоп". Висловлюю вдячність усім учасникам сьогоднішнього прибирання за їхню завзятість, соціальну відповідальність та бажання жити в чистому селищі.

Обурює ще відношення до чужої праці. Вже не один раз в районі проводилися подібні акції за ініціативи небайдужих громадян, місцевої влади, а потім через деякий час - та ж картина. Але не дивлячись ні на що, віримо та надіємось що люди все ж таки навчаться прибирати за собою - адже цим ми відрізняємося від тварин.

А ініціаторам та учасникам наступних заходів від імені громади Любашівського району говоримо: велике спасибі.

Своїм прикладом ми закликаємо керівників підприємств, установ, організацій району, усіх громадян забезпечити благоустрій на підвідомчих та закріплених територіях, дотримуватись Правил благоустрою, забезпечувати чистоту і порядок на території району.

Зробимо населені пункти району чистими та гарними!