08.09.2020

Нарада з сільськими/селищними головами

Семінар-нарада з сільськими/селищними головами

 

04 вересня т.в.о. голови Любашівської райдержадміністрації Валерій Мочуляк разом з головою районної ради Сергієм Паровиком провів семінар-нараду з головами виконавчих комітетів сільських, селищних рад району.

На порядок денний наради було винесено ряд важливих питань щодо функціонування органів місцевого самоврядування та соціально-економічного розвитку територіальних громад.

Про основні проблемні питання щодо надходження бюджетоутворюючих податків району доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Житнюк. Проаналізувала, в розрізі сільських та селищних рад, виконання заходів щодо сплати земельного податку та орендної плати, виконання надходжень по платі за землю, ПДФО та інших податках.

Загалом ситуація складається не проста, районна виконавча влада не має фінансових можливостей утримувати у повній мірі заклади освітньої, культурної та соціальної сфери, тому що більшість витрат покриваються з районного бюджету, а з бюджетів сільських і селищних рад не доотримано близько 3,5 мільйонів гривень субвенцій що передаються на район. Тому в подальшому і виникатимуть труднощі з виплатою заробітної плати працівникам шкіл, дитсадків, закладів культури, бібліотекарям, соціальним працівникам, архівам та іншим установам. Щоб уникнути питання утримання цих та інших бюджетних установ і можливого скорочення працівників закладів рекомендовано сільським/селищним головам:

- в найкоротші терміни виконати взяті на себе зобов'язання щодо перерахування бюджетних субвенцій районному бюджету для виплати боргів по заробітній платі за липень-серпень 2020 року;

- проаналізувати всі види надходжень до своїх бюджетів та внести відповідні зміни до помісячного розпису доходів поточного року;

- для забезпечення виконання плану по ПДФО в поточному році необхідно застосувати всі важелі впливу для своєчасних та в повному обсязі розрахунків платниками з місцевими бюджетами району, в тому числі по сплаті  податку на доходи фізичних осіб за використані паї 2020 року. єдиного значного джерела наповнення районного бюджету.

Керівники району акцентували увагу сільських та селищних голів на тому, що після виборів 25 жовтня 2020 року фінансові зобов'язання нікуди не дінуться. І зараз вже виникає катастрофічна ситуація щодо передачі об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Любашівського району до власності Зеленогірської селищної об’єднаної територіальної громади. По Любашівській селищній об’єднаній територіальній громад триває процедура передачі об’єктів спільної власності, це заклади освіти, культури та соціальної сфери. Ці зміни потрібно завершити найшвидше, тому що після місцевих виборів всі об'єкти перейдуть на баланс Подільської районної ради.

По Зеленогірській селищній об’єднаній територіальній громаді вже виникли труднощі з виплатою заробітної плати працівникам шкіл, дитсадків, закладів культури, бібліотекарям, соціальним працівникам та іншим установам. Щоб уникнути питання скорочення бюджетних працівників Зеленогірська селищна ОТГ має можливості, але не вживає достатніх заходів. Відповідно до визначених домовленостей 30 % коштів Зеленогірська селищна ОТГ повинна передавати районному бюджету на утримання закладів бюджетної сфери, фактично передається до 15 %.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Зелінська поінформувала про внесення змін в організацію роботи надання послуг соціального характеру, зокрема наголосила, що сьогодні в Україні відбуваються серйозні зміни в законодовсті щодо надання соціальних пільг різним категоріям населення (детальніше ознайомитись можете на сайті Любашівської райдержадміністрації в розділі "Новини").

З  питання щодо забезпечення підготовки до проведення навчальних зборів з підрозділами територіальної оборони Одеської області виступив військовий комісар Віталій Бровченко. В період з 17 по 26 вересня 2020 року у смт Затока Білгород-Дністровського району передбачено проведення 10-денних навчальних зборів з підрозділами територіальної оборони Одеської області, під час яких  буде практично відпрацьовано низку завдань з індивідуальної підготовки, виконання практичних завдань, бойового  злагодження. Любашівський район має забезпечити готовність до залучення на навчальні збори 53 осіб, списки резервістів доведені до селищних, сільських рад. При цьому за призваними особами на період навчальних зборів зберігається середній заробіток за місцем роботи та виплачується грошова виплата резервістам в залежності від військового звання. Сільським та селищним радам поставлені завдання забезпечити направлення резервістів для проходження медкомісій та своєчасне оповіщення та прибуття військовозобовязаних до Любашівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

З питання щодо посилення профілактичних заходів при пандемії короновіруса в загальноосвітніх, дитячих та медичних закладах, об’єктах торгівлі, громадського харчування та ринках завідувач відокремленого підрозділу  «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» Олег Міхневич.