26.09.2018

"Дорожня карта" для осіб, що постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми або за ознакою статті"

  Одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав                                                жінок  та дітей -  громадська організація  «Ла Страда –Україна».

       Діяльність організації направлена на запобігання торгівлі людьми, попередження домашнього насильства, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту  прав та інтересів дитини.

        Вона має 20-річний досвід організації роботи національних  «гарячих» ліній. Досить часто саме «гарячі» лінії є одним з першочергових ресурсів для громадян в отриманні допомоги: інформаційної, психологічної та правової.

 

На базі громадської організації «Ла  Страда – Україна»

функціонує дві  національні «гарячі» лінії

 

  1. 1.     Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, протидії   торгівлі  людьми  та гендерної дискримінації,  працює за безкоштовним  номером 0800 500 335  зі стаціонарних телефонів  та за новим загальноєвропейським номером  116 123  безкоштовно з мобільних телефонів. Лінія працює цілодобово.

 

  1. 2.     Національна  дитяча «гаряча» лінія, працює за безкоштовним номером 0800500225 зі стаціонарного телефону  та за  безкоштовним коротким номером  116  111 з мобільного.  Лінія працює у будні  з 12.00 до 20.00 та  в  суботу з 12.00  до  16.00

 

     Особам, які постраждали від торгівлі людьми, в Україні  надається державна підтримка, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.  Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання (в Любашівському районі до управління соціального захисту населення Любашівської райдержадміністрації, за адресою вул. Софіївська, 142, тел. «гарячої»  лінії  (04864)  2-24-03).

      Особи, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статті та насильства по відношенню до дітей можуть звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання на території України, а в Любашівському районі за телефонами  «гарячих» ліній  та адресами соціальних установ:

  -  Любашівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей  та

молоді,  тел.  -  (04864)  2-27-91,  вул.  Володимира Князя, 105;

  - служба у справах дітей Любашівської районної державної адміністрації,  тел. -  (04864)  2-24-14,  вул. Володимира Князя,  132;

  -   управління соціального захисту населення Любашівської районної

державної адміністрації  тел. -  (04864)  2-24-03,  вул.  Софіївська, 142.

     В соціальні установи  телефонувати  в робочі дні.

 

      Контакти в регіонах України з попередження домашнього насильства, протидії  торгівлі  людьми  та гендерної дискримінації можна знайти на веб-сторінці Міністерства  соціальної політики України   http://www.msp.gov.ua

 

      Також з 7 січня 2018 року набрав чинності закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та внесено зміни до закону України «Про безоплатну правову допомогу», яким розширено доступ до безоплатної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті, а також – для дітей. Крім того законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів  права на безоплатну  правову допомогу, відтепер  її  можуть отримати  усі  діти,  які звернулись.

      Любашівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Софіївська, 47,( на території лікарні),  тел. (04864) 2-22-02 (у робочі дні)