28.05.2012

Відомості про фонди

Хронологічно найбільш ранні документи архівного відділу Любашівської районної державної адміністрації - це документи Любашівської районної спілки споживчих товариств за 1944 рік, що представлені річними фінансовими звітами.

Особливо цінні документи зберігаються у таких фондах: Любашівської районної державної адміністрації, Любашівської районної ради, виконкомів сільських та селищних рад Любашівського району. Оскільки в 1970 році більшу частину фондів районного архіву було передано на постійне зберігання до Державного архіву Одеської області, то  в нашому архіві зберігаються документи сільських та селищних рад починаючи з 1966- 1970 років.

Винятково цікавим є фонд № Р-11 Виконавчого комітету Любашівської районної Ради народних депутатів. У ньому сконцентровані документи про фінансово-економічний розвиток району, хід будівництва шкіл, будинків культури, важливих промислових об'єктів району.

Історія становлення та розвитку сільського господарства, хід реформування аграрного сектору економіки, створення фермерських господарств висвітлена у фондах колективних сільськогосподарських підприємств (колгоспів), розпорядженнях Любашівської районної державної адміністрації, Любашівської районної ради.

У фонді Любашівської районної ради знаходяться матеріали роботи комісії Любашівської районної ради з питань поновлення прав реабілітованих громадян (Фонд   № Р-11, опис № 2). Дана комісія діяла при районній раді з 1992 року по 2006 рік.

Цікавими та затребуваними є копії указів, протоколів про нагородження орденами та медалями трудящих району в 1971-1978 роках, рішення Виконкому Любашівської районної Ради народних депутатів про представлення до нагородження найкращих працівників колгоспів та підприємств району.

В архівному відділі Любашівської районної державної адміністрації зберігаються фото- і відеодокументи.

Серед відеоматеріалів зацікавлює фільм "75 річниця народження Р.М.Палецького", відзнятий працівниками районного відділу культури та переданий на зберігання в архів.

Фотодокументи представлені колекціями "Люди і села Любашівського району", "Святкова Любашівка", "Пам'ятники сіл району", "Голодомор 1932-1933 років в Любашівському районі".

Починаючи з 2007 року, зберігаються в архіві підшивки районної газети "Хлібороб".

Станом на 01.12.2011 року всього на зберіганні в архівному відділі знаходиться 8354 справи.