06.03.2015

Історія архівної установи

Історична довідка

 

АРХІВНИЙ ВІДДІЛ ЛЮБАШІВСЬКОЇ 

РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Офіційні документи, що засвідчують діяльність Любашівського районного архіву датуються 1944 роком, але цілком ймовірно, що архів діяв з часу створення Любашівського району. Як відомо, Постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету (ВУЦВК) від 7 березня 1923 року затверджено новий адміністративно-територіальний поділ України, зокрема було утворено Ясинівський (Ясеневський) район, який входив до складу Балтського округу Одеської губернії. Постановою ВУЦВК і Ради народних комісарів (РНК) від 3 лютого 1926 року Ясинівський (Ясеневський) район перейменовано в Любашівський, в зв'язку з перенесенням районного центру в село Любашівку.

Але вся довоєнна документація була втрачена під час німецько-фашистської окупації. За даними спеціальної комісії по визначенню збитків завданих архівним установам Одещини, що діяла в серпні-листопаді 1944 року, по Любашівському районному архіву було втрачено 10200 одиниць зберігання та 2800 книг за 1923-1941 роки.

Після Великої Вітчизняної війни районний державний архів підпорядковувався  районному відділу МВС. Так в 1946 році рішення виконкому Любашівської районної Ради депутатів трудящих № 282 від 30 травня  1946 року „ Про впорядкування і зберігання документальних матеріалів діючих установ та організацій району” зобов'язують керівників всіх установ, підприємств і організацій, сільрад, колгоспів та МТС впорядкувати документальні матеріали за 1944-1945 роки, скласти номенклатури справ згідно вимог районного державного архіву.  

З 1958 року Любашівський районний архів виведений із складу Любашівського РВ МВС та підпорядковується Виконкому Любашівської районної Ради депутатів трудящих Одеської області

З 1977 року архів носить назву Любашівський районний архів Виконкому Любашівської районної Ради народних депутатів.

Рішенням № 49 шостої сесії Любашівської районної Ради народних депутатів ХХІІ скликання від 07 вересня 1995 року остаточно ліквідовано Виконавчий комітет Любашівської районної Ради народних депутатів. Майно і комунальна власність районної Ради народних депутатів передано в оперативне управління Любашівської районної державної адміністрації.

На підставі статті 8 "Положення про районну, районну у містах Києві та Севастополі державну адміністрацію", розпорядження Любашівської районної державної адміністрації від 05 травня 1995 року № 383 "Про утворення архівного відділу районної державної адміністрації" утворено архівний відділ Любашівської районної державної адміністрації.

22 червня 2007 року Архівний відділ Любашівської районної державної адміністрації отримав статус юридичної особи.

 

 

 

Начальник архівного відділу

Любашівської райдержадміністрації                                       О.П.Панченко

 

27.02.2015 року