Реєстрація земельних ділянок онлайн

Реєстрація земельних ділянок онлайн

З 19 березня 2019 року реєструвати землю

в Україні можна онлайн

 

Постанова Кабінету міністрів України від 18 липня 2018 №710, яким внесені зміни в Порядок ведення Державного земельного кадастру, набирає чинності  19 березня 2019 р.

Тепер фізичні і юридичні особи, що бажають зареєструвати земельну ділянку, зможуть подати відповідну заяву і необхідну документацію через розробника такої документації, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника.

Заява про проведення державної реєстрації земельної ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками подаватиметься в електронній формі з використанням особистого електронному цифровому підпису (ЕЦП).

Можна буде отримувати викопіровки з картографічної основи Державного земельного кадастру в режимі онлайн з можливістю її друку на комп'ютері для подальшого використання при підготовці землевпоряджувальної документації. Отримати викопіровки зможе будь-яке фізичне або юридична особа за умови ідентифікації з використанням ЕЦП або іншого альтернативного засобу ідентифікації.

Також спрощується процедура державної реєстрації земельної ділянки з врахуванням принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги, усуваються причини, що обумовлюють необхідність неодноразових звернень фізичних і юридичних осіб із заявами і документами через центри надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (в разі виявлення помилок, необхідності внесення певних уточнень), і, як наслідок, зменшуються зайві витрати матеріальних ресурсів. При цьому залишається можливість подачі відповідних документів про внесення відомостей до Державного земельного кадастру і до Державного кадастрового реєстратора.

Постанова деталізує підстави для відмови у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру:

 - якщо підставою для відмови є невідповідність представлених документів вимогам законодавства, реєстратор в рішенні про відмову відзначає такі відомості із засланням на нормативно-правовий акт і його положення, з якими виявлена невідповідність;

 - у випадку, якщо підставою для відмови є нерозбірливий текст, закреслені слова, помилки і т. п., реєстратор в своєму рішенні про відмову вказує назву документа і його частину, в якій написаний нерозбірливий текст або виявлені помилки, а якщо заявник подав документи не в повному об'ємі, то реєстратор вказує назви документів, які не вистачає.

Крім того, з метою недопущення порушень при державній реєстрації земельних ділянок постановою уряду вводиться онлайн моніторинг розгляду всіх видів заяв, які обробляються в Державному земельному кадастрі. Сервіси відкритого моніторингу нададуть заявникові можливість контролювати стан готовності необхідних документів і отримувати актуальну інформацію про можливість їх здобуття у відповідному Центрі надання адміністративних послуг.