23.06.2016

Загальна характеристика району

Любашівський район утворено у 1926 році. Район розташований у північній частині Одеської області і займає територію площею у 110,0 тис. га. Сільськогосподарські угіддя займають 97,3 тис.га (із загальної площі в 110,0 тис.га), із них рілля — 73,3 тис.га. Район межує на заході з Балтським, на півночі - Савранським, на південному заході і півдні - Ананьївським районами Одеської області, на сході - Миколаївською областю.

 Селище Любашівка є адміністративним центром Любашівського району і знаходиться за 165 км від Одеси.

Любашівський район розташований у перехідній зоні від лісостепу до степу. Територія району є складовою частиною Причорноморського подолу. Тут протікають ріки Кодима, Чічіклія, Тилігул, що відносяться до басейну ріки Південний Буг і засихають у посушливий період року.        

Територія району характеризується помірно-континентальним степовим кліматом. Його характерними рисами є тривалий літній період із достатком тепла і сонця, посухи і суховії, що нерідко повторюються, коротка малосніжна зима.

 

        Любашівський район розміщений на перехресті двох доріг, які мають загальнодержавне значення, а саме, автодорога  Київ – Одеса, яка пов’язує північ та південь нашої держави та автодорога  Кіровоград – КПП Платонове, яка пов’язує південний захід та центр нашої держави.

 

На території району розміщено дві залізничні станції – ст. Любашівка та ст. Заплази. Через ці станції здійснюється пропуск потягів у бік  міст Одеси, Харкова та Знаменки. Одеська залізниця проходить по Ясенівській, Гвоздавській, Бобрицькій сільським радам та Любашівській селищній раді (перегін Котовськ-Помічна – 24,7 км, 2 колії).

Довжина автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення в межах території Любашівського району становить 379,7 км, з яких: дороги державного значення – 137,0 км та дороги місцевого значення - 242,7 км. Протяжність автомобільних доріг з твердим покриттям складає 94,8% від загальної протяжності доріг по району – 360,1 км.

Основними напрямами виробничої сільськогосподарської спеціалізації району є рослинництво (вирощування зернових та технічних культур, ) та тваринництво (розведення великої рогатої худоби, свиней,  виробництво молока, м'яса).

В агропромисловому комплексі району функціонують    122 сільськогосподарських підприємств.

Найбільші с/г підприємства

Продукція, що випускається (спеціалізація)

Фермерське господарство «Шевченко»

Вирощування зернових та технічних культур

Фермерське господарство «Основа – 2»

Вирощування зернових та технічних культур

Приватне підприємство «Універсал»

Вирощування зернових та технічних культур

Фермерське господарство «Обрій»

Вирощування зернових та технічних культур, виробництвом тваринницької продукції

ТОВ ВНФ «Зеленогірське»

Вирощування зернових та технічних культур, розведення племінних порід ВРХ

ТОВ НВП «Агро-Ритм»

Вирощування зернових та технічних культур, виведення нових сортів зернових культур

                                                                 

     

ВНФ ТОВ "Зеленогірське" – один з символів Любашівщини.
Це зразковий племінний завод м'ясної породи корів. Південна м'ясна порода великої рогатої худоби створена методами гібридизації і схрещування червоної степової породи з биками кращих імпортних порід (кубинський зебу, санта-гертруда, молочний шортгорн, герефордська, шаролезька) для розведення в екстремальних посушливих умовах півдня України, виробництва якісної яловичини, яка відповідає світовим стандартам.

Жива маса дорослих бугаїв становить 900-1000 кг, корів - 520-550 кг.