31.07.2019

засідання Громадської ради

30 липня, в медіа-центрі  Любашівської районної центральної бібліотеки проведено розширене засідання Громадської ради при Любашівській райдержадміністрації.

Засідання проведено за участю членів Громадської ради, активних жителів Любашівської громади, представників громадськості, органів місцевого самоврядування, представників органів виконавчої влади та центральних органів влади, представників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, ЗМІ.

Голова Громадської ради Людмила Компан привітала учасників зібрання, оголосила порядок денний та закликала всіх до конструктивної співпраці, адже питання порядку денного актуальні та потребують уважного вивчення.

Любашівський селищний голова Геннадій Павлов надав роз'яснення на питання, яке турбує багатьох мешканців Любашівки, це необхідність впорядкування місць торгівлі та благоустрій торгової зони в смт. Любашівка на автодорозі Київ-Одеса в районі міжміського автовокзалу. Доповідаючи про попередньо проведену роботу в даному напрямку, Геннадій Павлов зазначив, що останні два роки виникали бюрократичні труднощі щодо розробки Генерального плану населених пунктів Любашівської селищної ОТГ, а без цього довгострокового стратегічного документу не можливо реалізувати будь-який привабливий будівельний чи інвестиційний проект. Роз'яснив, що відповідно до чинного законодавства, Любашівською селищною радою продовжується робота щодо розробки відповідної містобудівної документації і тому, через місяць планується проведення громадських слухань по Генерального плану.

Після завершення роботи з містобудівною документацією почнеться нова історія по впорядкуванню торгової зони на автодорозі Київ-Одеса, і не тільки. Відповідно до проекту Генерального плану на цій території планується побудова пішохідного повітряного переходу з облаштованим заїздом, будівництво готельного комплексу з міні-ринком, кафе-зупинкою, туалетом тощо. Всі заходи будуть проводитися за активної допомоги місцевих підприємців та в подальшому для підприємців, які чесно платять податки, буде надаватися оренда.  

Любашівський селищний голова також анонсував проведення восени цього року масштабного фестивалю "Любашівка - столиця української ковбаси" , який в цьому році отримав фінансування також і з державного бюджету.

- Децентралізація в Україні виходить на завершальний етап, - зазначив у своєму виступі голова Любашівської районної державної адміністрації Віталій Лабуш. Так, в Одеській області, станом на 29 травня вже сформовано 31 об'єднану територіальну громаду. І тому, логічним наступним кроком стає необхідність формування нового адміністративно-територіального устрою з неминучим укрупненням районів. Фахівці Мінрегіону пропонують різні моделі розподілу Одеської області на чотири або вісім районів, центри розміщення районів теж різняться (що стосується Любашівщини, то з центром в Подільску або Балті).

Під час обговорення даного питання, громадськість району висловилась в основному проти варіантів формування районів, яку нав'язує центральна влада, тому було запропоновано громадськості, за активної участі Громадських рад північних районів Одеської області (Миколаївський, Ширяєвський, Ананьївський, Любашівський, Савранський), створити відповідну робочу групу та підготувати до Уряду спільне звернення щодо необхідності утворення на базі цих районів одного з центром у Любашівці, так як даний населений пункт розташований на автодорозі Е-95 Київ-Одеса та має стратегічне значення для економічного розвитку. Любашівський район займає найвигідніше місце в плані надання населенню різноманітних адміністративних послуг, що дає можливість іншим сусіднім районам об'єднатись навколо нього.  

Після завершення розгляду питань порядку денного Громадської ради, з тими ж учасниками заходу, було проведено публічне громадське слухання. З презентацією вже напрацьованої Стратегії розвитку Любашівської громади на період 2019-2027 роки виступив Віктор Бондарук, спеціаліст Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування. Це вже третє засідання Робочої групи зі стратегічного планування у Любашівській громаді під час якого напрацювали нові пріоритетні напрямки розвитку та бачення майбутнього Любашівської громади. Незабаром Любашівська ОТГ отримає документ, завдяки якому зможе більш раціонально організовувати свою діяльність та стратегічно розподіляти свої ресурси.

Спільно плануючи, нам разом під силу реалізувати усе задумане, що стане новим поштовхом у розвитку інфраструктури та покращенню якості життя жителів Любашівської селищної об’єднаної територіальної громади.