30.12.2015

У тісній співпраці з громадськістю

 

У тісній співпраці з громадськістю

 

29 грудня члени громадської ради при Любашівській райдержадміністрації зібралися на чергове засідання, роботою якого керував голова громадської ради Василь Саракій. З 18 присутні 9 членів громадської ради.

В обговоренні ряду важливих питань прийняли участь як члени громадської ради, так і присутні в. о.  голови Любашівської районної державної адміністрації Валерій Мочуляк, голова районної ради Сергій Паровик, депутат районної ради Сергій Шевчук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Перші питання які розглянули на засіданні було питання врахування думки громадськості при розробці районних програм. В. о. начальника відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Дехтяренко доповіла що з метою оптимізації, на сесії Любашівської районної ради, яка відбулась 17 грудня 2015 року було прийнято та затверджено нову районну комплексну програму "Сім’я та молодь Любашівщини на 2016-2018 роки". Раніше розроблена  програма «Молодь Любашівщини» стала складовою новоприйнятої програми. Головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Олександр Поліщук розповів про розробку програми підтримки правопорядку на території Любашівського району. По цим питанням було вирішено комітетам громадської ради до 20 січня 2016 року переглянути передбачені всіма районними програмами заходи та надати пропозиції 27 січня 2016 року структурним підрозділам райдержадміністрації щодо включення конкретних заходів та пріоритетів фінансування за наданими пропозиціями громадських організацій району.   

В ході засідання громадської ради обговорювалося питання цільового використання земельного фонду та інвентаризації земель Любашівського району. Після тривалих обговорень та дискусій члени громадської ради зупинились на тому, що на основі двох сільських рад (Познанської та М.Василівської) розробити пілотний проект щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. На наступне засідання громадської ради запросити голів, землевпорядників та депутатів вище вказаних сільських рад та рекомендувати їм створити робочі групи з залученням громадськості по даному питанню.  

Начальник фінансового управління Надія Житнюк поінформувала про підсумки виконання районного бюджету за 2015 рік, повідомила що всі надходження до районного бюджету поступили в повній мірі, заборгованостей немає. Зупинилась детальніше на фінансуванні соціальних виплат учасникам АТО та їх сім'ям, чорнобильців, ветеранів війни та афганців.

В. о. голови Любашівської районної державної адміністрації Валерій Мочуляк розповів що неодноразово звертався і до депутатів Одеської обласної ради і до Обласної державної адміністрації з проханням посприяти у вирішенні проблеми щодо погашення заборгованості по субсидіям на тверде паливо і скраплений газ та соціальні виплати з обласної програми на підтримку багатодітних сімей, сімей з АТО, переселенців, чорнобильців та інших категорій населення за рахунок коштів обласного та державного бюджетів.

В ході засідання традиційно говорили і про стан та перспективи соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України. Під час виступів зазначалось що національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу підростаючого покоління і з наступного року потрібно спільними зусиллями  громадськості і влади зосередити увагу на кращій організації роботи в даному напрямку.

Крім того, було заплановано провести наступне засідання Громадської ради 27 січня 2016 року, де голова громадської ради звітуватиме про роботу за 2015 рік, а також, присутні затвердять план роботи Громадської ради при Любашівській райдержадміністрації на 2016 рік.