20.12.2018

Стан впровадження медичної реформи в районі - у центрі уваги Громадської ради та органів місцевої влади

Стан впровадження медичної реформи в районі - у центрі уваги Громадської ради та органів місцевої влади

 

В Україні, паралельно з впровадженням реформи децентралізації, здійснюється  реформування медичної сфери. В районі це питання викликає багато запитань, тому сьогодні, під час відкритого засідання Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації це питання було ключовим.

Спочатку присутні переглянули відеосюжет з роз'ясненнями директора Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністраці Теряєвої Олени Геннадіївни під час засідання Госпітальної ради в м. Балта, де обговорювалось питання реформування вторинної ланки медицини Північного регіону Одещини. Акцентувалось, що медична реформа в основному спрямована на переорієнтацію фінансовї підтримки на надання послуг, а не на фінансування надмірно пропорційної та частково застарілої інфраструктури. Мережа закладів охорони здоров’я повинна бути оптимізована: малопотужні, погано оснащені і головне – мало завантажені лікарні будуть перепрофільовані під реальні потреби населення, наприклад, по Балтському району - рекомендовано залишити родильне та хірургічне відділення, в Любашівському районі - екстренна хірургія та травматологія, в Кодимському районі - інфекційне відділення, Савранський район - палеативне відділення. Але це лише рекомендації Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації, рішення буде приймати Госпітальна рада.

У засіданні, окрім членів Громадської ради (з 8 членів присутні 7), взяли участь жителі Любашівки, голова Любашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш, голова Любашівської районної ради Сергій Паровик, Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Мочуляк, заступник голови райдержадміністрації Дмитро Михайлов.

Багато цікавого розповів Фомін Дмитро Анатолійович, головний лікар КУ "Любашівська центральна районна лікарня" (питання реформування вторинної ланки медицини в районі) інформуючи про ті позитивні зрушення, які відбулися у галузі медицини за останні роки: ремонтуються відділення, облаштовуються реанімаційні операційні, працює флюорограф, закуповується нове медичне високоякісне обладнання, приходять нові високопрофесійні кадри... Але є й проблеми, часто хворі звертаються за медичною допомогою не до первинної ланки медицини, а до спеціалістів інших районних, обласних або столичних лікарень, вивозять з дому останні кошти для діагностики або дорогого лікування, хоча є непоодинокі випадки коли кваліфіковану, а головне дешевшу допомогу можна отримати на місці.

Виступали також голова Любашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш, голова Любашівської районної ради Сергій Паровик, Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Мочуляк, які відмічали, що не всі механізми медичної реформи поки що відпрацьовані, для цього потрібен час та терпіння. Але реформа охорони здоров’я в Любашівщині триває. Жителі району активно обирають собі сімейних лікарів та укладають з ними декларації. Місцева влада зі свого боку й надалі буде робити все можливе, аби реформа в нашому районі пройшла гідно та ефективно, а якість надання медичних послуг населенню покращувалась.

У другому блоці організаційних питань, члени Громадської ради розглянули заяву від представника районної "Асоціації фермерів та приватних землевласників України" щодо вступу до складу Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації, затвердили орієнтовний план консультацій з громадськістю на 2019 рік,  орієнтовний план роботи Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації на 2019 рік та заслухали інформацію Компан Людмили Семенівни, голови Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації про участь у Всеукраїнському форумі Громадських рад в м. Дніпрі.