13.03.2020

Про роботу Громадської ради за 2019 рік

Про роботу Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації за 2019 рік

Громадська рада при Любашівській районній державній адміністрації створена 05 жовтня 2018 року у складі 8 представників ІГС. Головою райдержадміністрації затверджено розпорядження № 518/Ад-2018 від 16.10.2018 року "Про затвердження складу Громадської ради та Положення про Громадську раду при Любашівській районній державній адміністрації".

Головою Громадської ради стала Компан Людмила Семенівна від Любашівської районної організації профспілки працівників освіти та науки України.

 За 2018 рік проведено 4 засідання Громадської ради. За 2019 рік проведено 3 засідання Громадської ради, ще 1 засідання планується у грудні 2019 року.

На засіданнях розглядались питання передбачені орієнтовним планом проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік. Головою райдержадміністрації затверджено розпорядження № 1/Ад-2019 від 03.01.2019 року "Про затвердження орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю Любашівськоїй районої державної адміністрації на 2019 рік".

Крім того, на засіданнях розглядались питання щодо напрямків реформування системи охорони здоров'я в Одеській області та Любашівському районі, обговорення Стратегії розвитку Любашівської селищної об'єднаної громади на 2019-2027 роки, про впорядкування місць торгівлі та благоустрій торгової зони в смт. Любашівка на автодорозі Київ-Одеса в районі міжміського автовокзалу, про формування нової системи адміністративно-територіального устрою Одещини, про Стратегію розвитку Любашівської громади на період 2019-2027 роки, про роботу Любашівської селищної ради з благоустрою населених пунктів.

У грудні 2018 року голова Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації Людмила Компан приймала участь Всеукраїнський форум Громадських рад в м. Дніпрі.

  З 26 листопада по 24 грудня 2018 року за ініціативи Громадської ради проведено конкурс на краще новорічне оформлення садиби, підприємства чи установи, які знаходяться на території Любашівської селищної ради. Нагородження переможців відбулось у січні 2019 року. 

Крім того, голова та члени Громадської ради приймали активну участь у відзначенні державних, професійних та інших свят, а також в засіданнях оргкомітетів та "круглих столів" щодо формату проведення свят.

Голова Громадської ради при Любашівській районній державній адміністрації Людмила Компан та представники районних громадських організацій постійно приймали активну участь спільно з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації у вирішенню різних питань, зокрема у громадських слуханнях по питанню ліквідації  Янишівської ЗОШ I-II ступенів, засіданнях Ради регіонального розвитку Любашівського району, семінарах на тему “Стратегічне планування місцевого розвитку”, в громадських слуханнях сільських та селищних рад про надання згоди на об’єднання територіальних громад, участь в засіданнях сесій районної ради та Любашівської ОТГ, участь у виїзних прийомах головою РДА, участь у нарадах, колегії РДА, засіданнях комісій РДА тощо.

За результатами вивчення громадської думки були надані пропозиції до Одеської облдержадміністрації та Кабінету Міністрів України врахувати пропозиції громадськості під час внесення змін до Перспективного плану формування територій Одеської області.

Кількість наданих пропозицій до орієнтовного плану
проведення консультацій з громадськістю на поточний рік - 4.

Кількість   ініційованих   та   проведених   Учасником
Конкурсу  консультацій,  не  передбачених  орієнтовним  планом  проведення
консультацій з громадськістю - 1.

Громадських експертиз діяльності районної державної адміністрації не проводилось.

Кількість наданих через Учасника Конкурсу пропозицій
від інститутів громадянського суспільства щодо вирішення питань, які мають
важливе суспільне значення - 4.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації функціонує розділ "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" який має підрозділи "Інформації", "Документи", "Консультації з громадськістю".

З метою інформування жителів району щодо ролі громадських організацій в розвитку громадянського суспільства в Любашівському районі на сторінках газети "Хлібороб" періодично публікуються відповідні матеріали, у соціальній мережі фейсбук є розділ "Громадська рада при Любашівській райдержадміністрації".