04.02.2016

Перше засідання громадської ради в 2016 році.

          Перше засідання громадської ради в 2016 році.

           27 січня  члени громадської ради при Любашівській райдержадміністрації зібралися на чергове засідання, роботою якого керував голова громадської ради Василь Саракій. З 17 були присутні  9 членів Громадської ради. В засіданні Громадської ради взяли участь в.о. голови Любашівської райдержадміністрації Валерій Мочуляк, заступник голови Любашівської райдержадміністрації Олександр Пірог, заступник голови Любашівської райради Олександр Тодоров, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, Бобрицький сільський голова - Дмитро Бущан, учасник АТО Павло Крайнюк, редактор газети "Хлібороб", кореспонденти ТРК "Примор'я". Перше засідання Громадської ради в 2016 році розпочалося із підведення підсумків минулого року. Як поінформував секретар громадської ради Сергій Саєвський – «Питання, які були відображені у плані діяльності, затвердженого на засідання Громадської ради 22 квітня 2015 року , розглянуті майже всі». Одне питання, що не розглянуто – перенесено на 2016 рік. План роботи на 2016 рік складатиметься із урахуванням пропозицій громадськості та органів  державної влади.   

Наступними питаннями порядку денного були – розгляд проектів програм:

- комплексної програми «Сім’я та молодь Любашівщини на 2016 – 2018 роки»

- районної комплексної програми «Безпечна Любашівщина на 2016  рік»

- програми стосовно соціальної реабілітації учасників АТО

В.о. голови Любашівської райдержадміністрації Валерій Мочуляк звертаючись до членів Громадської ради  наголосив на тому щоб громадські організації та Громадська рада, яка є представником цих організацій при Любашівській РДА активніше приймали участь в обговоренні та надавали свої пропозиції до розробки районних програм розвитку громадянського суспільства. та тих болючих питань які цікавлять громаду Любашівщини

На засіданні жваво обговорювали комплексну програму "Сім’я та молодь Любашівщини на 2016-2018 роки та заходи які нею обумовленні  . Програму представляв т.в.о. начальника т.в.о начальника відділу у справах молоді та спорту Любашівської РДА Іван Кононеров,  було    рекомендовано звернути увагу на ті види спорту які найбільше розвиваються в нас у районі  і виділити для них більше фінансування. За результатами розгляду проектів програм було прийнято рішення, детально розглянути ці програми на наступному засіданні. Жваве обговорення членів Громадської Ради викликало і питання соціальної реабілітації учасників АТО  по якому доповідала начальник УСЗН Тетяна Зелінська. Павло Крайнюк підняв питання безоплатного проїзду учасниками АТО в приміському транспорті. Членами Громадської Ради було рекомендовано УСЗН  розробити окрему програму соціального захисту учасників АТО, Громадська рада розробила свої пропозиції, які надасть причетним органам для можливого відображення їх у окремій програмі.

Про стан проведення допризовної  підготовки юнаків у 2015 році доповідав т.в.о. начальника відділу освіти Віктор Олійник. Доповідач зазначив, що предмет " Захист Вітчизни" є обов'язковим навчальним предметом, відповідно до календарного плану, та в квітні 2016 року відповідно до програм МОН України відбудуться 3-денні , 28 годинні  навчально - польові збори за участю юнаків 11-х класів (59 осіб) По закінчені доповіді було  рекомендовано відділу освіти більше звертати уваги на патріотичне виховання сучасної молоді, запрошувати на виховні годи учасників АТО, відновити хоча б один тир в районі та обладнати класні куточки, шкільні музеї інформацією про сучасних героїв України - учасників АТО.

 Останнім питанням Громадська рада розглянула питання проведення інвентаризації земель в Любашівському районі. Як повідомив заступник голови районної ради Олександр Тодоров: «Врахувавши пропозицію Громадської ради на минулому засіданні, по цьому питанню, 21.01. 2016 року на засіданні постійної комісії Любашівської райради з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та адміністративного устрою було рекомендовано винести проект рішення про створення тимчасової контрольної комісії та оперативних робочих груп при сільрадах з організації та проведення інвентаризації земельних ресурсів всіх форм власності в Любашівському районі на затвердження сесією райради. Заступник голови райради запропонував членам Громадської ради ввійти у ці робочі групи по інвентаризації земель в Любашівському районі..